A A+ A++

Do placówki uczęszczać może nawet 350 dzieci. „Przedszkole jest dostosowane także dla dzieci z niepełnosprawnością” – mówi zastępca burmistrza Nowego Tomyśla, Grażyna Pogonowska.

Jest to przedszkole, w którym są zorganizowane oddziały integracyjne. W sumie mamy 16 dzieci niepełnosprawnych. W przedszkolu jest praktycznie cicho, dlatego że są zainstalowane drzwi dźwiękoszczelne. Ma to niesamowite znaczenie dla dzieci autystycznych, które nie mogą być przebodźcowane dźwiękami. Muszą mieć odpowiedni warunki spełnione do rozwoju i do rehabilitacji

– mówi Grażyna Pogonowska.

Budynek jest wyposażony w windę, w przedszkolu funkcjonują także 3 gabinety rehabilitacyjne, a także tzw. Sala Doświadczania Świata. Na etacie jest także psycholog.

Budynek korzysta także z instalacji fotowoltaicznej. Obok przygotowano plac zabaw, a także teren zielony, który dzieci wraz z opiekunami będą dostosowywać do własnych potrzeb. Mają tam zostać wydzielone strefy sportowe, ale także doświadczalne – placówka ma choćby własny ogródek warzywny.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułАтаки РФ на драмтеатр у Маріуполі та вокзал у Краматорську були не вибірковими, – ООН
Następny artykułWrocławski Smaczny Weekend. Na Nowym Targu jedzenie i alpaki [ZDJĘCIA]