Piotr Koń z GLKS Fałków – Alpin Sport Team wystartował ostatnio w dwóch biegach. W obu wywalczył miejsce na podium.

Piotr Koń (pierwszy z prawej) po ukończonym Biegu na Magurkę. Foto: archiwum prywatne P. Konia

W niedzielę 8 maja Piotr Koń wystartował w Bielsku-Białej w 25 Biegu na Magurkę. Trasa wynosiła 8,8 km z przewyższeniem 550 m i prowadziła ze Straconki na szczyt Magurki (909 m.n.p.m). Biegacz z GLKS Fałków zajął trzecie miejsce. Zawody ukończyło 123 uczestników.

Wyniki:
1. Marcin Kubica Bielsko Biała 37:51
2. Piotr Wołąkiewicz Bielsko Biała 40:48
3. Piotr Koń Fałków- Alpin Sport Team 42:24

Z kolei w sobotę 14 maja Piotr Koń wziął udział w II Bałtowskim Crossie na dystansie 6,3 km. Bieg ukończyło 66 zawodników. Nasz sportowiec wywalczył drugie miejsce.