A A+ A++fot. Klaudia Piwowarczyk


Dla części zespołów w TAURON 1.Lidze sezon 2023/2024 dobiegł końca. Jedną z takich drużyn jest Olimpia Sulęcin, która uplasowała się na 11. miejscu w tabeli. Teraz włodarze klubu będą koncentrować się na budowie zespołu na kolejne rozgrywki. Według informacji Gazety Lubuskiej z zespołem pożegna się siedmiu zawodników oraz trener Konrad Cop. 

wynik na miarę możliwości

Do sezonu 2023/2024 w Sulęcinie przystępowano z dużymi nadziejami, a młody zespół pod wodzą Konrada Copa, pierwszą rundę fazy zasadniczej kończył z szansami na walkę o miejsce w fazie play-off. Po przerwie świątecznej sulęcinianie przegrali z Gwardią Wrocław i później z AZS-em AGH Kraków co właściwie zamknęło walkę o najlepszą ósemkę. Jednak główny cel został zrealizowany. -Patrząc przez pryzmat całej ligi być może mogliśmy się uplasować jedno, dwa „oczka” wyżej. Ale nasz budżet i wynikający z niego sportowy potencjał drużyny plasują nas właśnie na tej pozycji, jaką zajęliśmy. Nie możemy mieć pretensji do losu – powiedział Gazecie Lubuskiej Łukasz Chajec, dyrektor sportowy klubu.

Podopieczni Konrada Copa w całym sezonie zgromadzili 33 punkty, a najlepszym zawodnikiem na przestrzeni całego sezonu pozostawał Tytus Nowik, który jednak odejdzie z Sulęcina. Podobnie zresztą jak spora grupa siatkarzy oraz trener Cop, którego na stanowisku ma  zastąpić Marcin Kryś. To właśnie według wizji nowego szkoleniowca budowany jest skład na sezon 2024/2025.

czas zmian

Według Gazety Lubuskiej, oprócz Konrada Copa i Tytusa Nowika, odejść mają Michał Gawrzydek, Gracjan Bożek, Damian Sobczak, Jakub Buczek, Stanisław Chaciński i Rafał Prokopczuk. W ich miejsce klub chce pozyskać zawodników zarówno z młodego pokolenia, jak i tych bardziej doświadczonych. – Zakładamy, że nowe kontrakty zostaną w komplecie podpisane do połowy kwietnia. I wtedy je ogłosimy. Według mnie w następnym sezonie Olimpia będzie personalnie silniejsza – powiedział Chajec.

Zobacz również: 
Konrad Cop o sezonie: Jestem z niego zadowolony, tym bardziej, że był to dla mnie debiut w I lidze.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCreative GaN Charger – nowe ładowarki GaNFast Power IC
Następny artykułKolejne odejście z McLarena