A A+ A++

Nie ma żadnych wątpliwości, że to Rosja jest agresorem i jeżeli dojdzie do głodu w państwach afrykańskich z powodu braku dostaw zboża z Ukrainy, to będzie to wina Rosji, bo to Rosja zaatakowała Ukrainę – mówił prezydent Andrzej Duda. Rosja prowadzi wojnę przeciwko Ukrainie, ale tak naprawdę prowadzi wojnę przeciwko światu, i ma tego pełną świadomość – zauważył. Jak dodał nasza część Europy, “która pamięta, co to znaczy być w rosyjskiej strefie wpływów”, obawia się polityki nastawionej na robienie z Rosją interesów i nie zgadza się na nią.

Prezydent ostrzegł, że jeżeli świat pozwoli na to, co Rosja robi teraz na Ukrainie, to ta agresja “na Ukrainie się nie skończy”. Zaznaczył również, że NATO nigdy nie zagrażało Rosji. 

NATO jest sojuszem obronnym i nigdy w sposób agresywny się w stosunku do Rosji nie zachowywało. To Rosja zachowuje się w sposób agresywny wobec NATO. Samoloty NATO nie naruszały nigdy rosyjskiej przestrzeni powietrznej. To rosyjskie samoloty przez ostatnie lata bez przerwy naruszały przestrzeń powietrzną państw bałtyckich i innych państw NATO, to rosyjska marynarka zachowywała się agresywnie w różnych miejscach na morzach, to rosyjskie służby zabijały ludzi w Londynie – podsumował Duda. 

Drewniane czołgi przy granicy z Ukrainą. Tak Białoruś demonstruje swoje siły

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKliczko zwrócił się do Polaków. Tego jeszcze nie było!
Następny artykułRadny z PSL obraża Ścigaj: “Ścierwo”. Jest reakcja wojewody