A A+ A++

Z każdym tygodniem widać postępy prac przy budowie brakującego 600-metrowego odcinka drogi rowerowej na ulicy Krzywoustego. Projekt przewiduje oprócz szerokiej na 2 i pół metra asfaltowej drogi dla rowerów także budowę chodników. W ramach inwestycji wybudowano już nowy przystanek autobusowy przy ul. Krzywoustego. Front robót przeniósł się obecnie w okolice dawnej mleczarni.

Realizacja drogowej inwestycji połączy istniejące już drogi i pozwoli na bezpieczny przejazd rowerem od ronda Solidarności aż do cmentarza. Zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo rowerzystów na mocno obciążonej ruchem samochodowym ulicy Krzywoustego i zapewni bezpieczny przejazd przez obwodnicę.  

Projekt przewiduje wybudowanie ok. 600 metrów asfaltowej drogi rowerowej, która połączy się z istniejącą drogą rowerową pod tunelem na wysokości ul. Toruńskiej. Dalej przez rondo Jana Pawła II nowa ścieżka połączy się z wcześniej wybudowaną drogą dla rowerów na wysokości ul. Kościuszki. Dziś większość rowerzystów przejeżdżając ten odcinek ulicy Krzywoustego łamie przepisy poruszając się chodnikiem. Po drugiej stronie ulicy naprzeciwko istniejącego przystanku w kierunku ul. Zwycięstwa wybudowano też zatokę z przystankową wiatą. Nowa lokalizacja przystanku znacznie ułatwi pasażerom dojście do centrum handlowego, komendy policji, biurowca ZWAR-u czy pobliskiego przedszkola. Obecnie najbliższe przystanki w kierunku ul. Kaszubskiej zlokalizowane są albo przed tunelem (ul. Zwycięstwa), albo na ul. Krzywoustego przy Mc Donaldzie.

Operacja jest realizowana ze środków pozyskanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecze Łeby. Koszt inwestycji realizowanej przez lokalną firmę MAXBRUK wyniesie 640 tys. zł. Miasto Lębork na realizację zadania pozyskało 262 tys. zł dotacji z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

Przedsięwzięcie przyczyni się do osiągnięcia celu ogólnego LSR: „Wzmocnienie atrakcyjnej turystycznie marki obszaru dla stworzenia konkurencyjnej gospodarki tworzącej miejsca pracy”, celu szczegółowego: „Poprawa warunków życia mieszkańców”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSrebrne wesele Białego Kruka w blasku wielkich autorów
Następny artykułRespekt Myślenice – podsumowanie sezonu 2020/21