A A+ A++

Wybór odpowiednich paneli elewacyjnych to nierzadko jedna z najcięższych decyzji jakie trzeba podjąć wykańczając fasadę swojego domu. Dobrze mieć w głowie już wcześniej wizję aranżacji budynku tak aby na końcu wszystko tworzyło spójną całość.

W tej kwestii od lat niezmiennie króluje imitacja drewna na elewacji. Najchętniej wybierane przez klientów panele drewnopodobne zyskały popularność dzięki swojemu idealnemu odwzorowaniu do naturalnego drewna. Z taką różnicą, że ich pielęgnacja nie jest skomplikowana i nie wymagają specjalnej konserwacji. Panele kompozytowe imitujące drewno na elewacji prezentują się dokładnie tak samo jak te wykonane z drewna, z zachowaniem i oddaniem najmniejszych szczegółów. Na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć fakt, iż nie pochodzą od naturalnego surowca.

Imitacja drewna na elewacji prezentuje się zjawiskowo na każdego rodzaju nieruchomości. Mnogość wzorów i barw pozwala dopasować panele do indywidualnych potrzeb klienta. Odpowiednio dobrane i dopasowane stworzą z resztą budynku elegancką i spójną całość, podkreślając poczucie gustu właściciela. Panele drewnopodobne najchętniej montowane są na fasadach budynków prywatnych właścicieli. Coraz częściej jednak można się spotkać z imitacją drewna na elewacji budynków należących do instytucji publicznych. Wszystko dzięki strukturze materiału, z którego imitacja drewna na elewacji jest wykonana.

Głównym składnikiem produkcji paneli drewnopodobnych jest wysokiej jakości styropian. Materiał charakteryzuje się dużą tolerancją na uszkodzenia mechaniczne oraz niezwyklą odpornoscią na warunki atmosferyczne. Nie reaguje na wilgoć tak samo jak na wysokie i niskie temperatury. Zupełnie odwrotnie niż tradycyjne drewno. Panele zatem będą idealną alternatywą dla fanów drewnianego wzornictwa na elewacji. Wyglądają pod każdym względem identycznie, natomiast trwały i łatwy w pielęgnacji materiał pozwoli cieszyć się atrakcyjną drewnopodobną fasadą domu przez długie lata.

Warty podkreślenia jest fakt, że imitacje drewna na elewacji można zamontować samodzielnie. Położenie paneli nie wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych. Poszczególne elementy charakteryzują się niedużą wagą co znacznie zmniejsza poziom trudności montażu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDoda nie ma co liczyć na powrót do TVP? Zabrała głos ws. doniesień
Następny artykułKoniec walki ze smogiem? Spada liczba wniosków na wymianę pieców