A A+ A++

Firma zajmująca się transportem paliwa dla NASA została ukarana grzywną oraz zakazano jej współpracy z wykonawcami federalnymi. Przyczyną takiego wyroku było przyznanie się przez firmę do oszustwa i fałszowania dokumentów. Pojazdy przewoziły zanieczyszczone paliwo rakietowe, w związku z czym została nałożona grzywna w wysokości 275 tysięcy dolarów.

Pracująca dla NASA firma przewozowa została ukarana grzywną oraz zakazano jej współpracy z wykonawcami federalnymi, po tym jak przyznała się do oszustwa i fałszowania dokumentów. Przedsiębiorstwo zajmowało się transportem paliwa do wystrzeliwania rakiet NASA oraz Pentagonu, a ponadto pracowało z agencjami rządowymi od 8 lat. Co ciekawe, firma dostarczała pośrednio paliwo także dla SpaceX. Nałożona grzywna wynosi 275 tysięcy dolarów. Szczegóły tej decyzji zostały udostępnione przez biuro adwokata Południowego Okręgu Teksasu. Według raportu, przedstawiciele firmy transportowej przyznali się do fałszowania zapisów i stwierdzili, że ich firma mogła dostarczyć zanieczyszczone paliwo rakietowe dla startów NASA oraz Pentagonu.

Przedstawiciele jednej z firm transportujących paliwo rakietowe dla NASA oraz Pentagonu przyznali, że dopuszczono się fałszowania zapisków, a przewożone przez nich paliwo mogło zostać zanieczyszczone.

Ponadto na przedsiębiorstwo nałożono zakaz współpracy z agencjami federalnymi przez okres 3 lat. W komunikacie prasowym zawarto także informacje mówiące, że NASA oraz Pentagon zawarły umowy z takimi firmami jak SpaceX, a agencje rządowe zleciły oskarżonej firmie transport paliwa do partnerów NASA. Wykonawca usług przewozowych był zobowiązany do zapewnienia transportu paliwa rakietowego cysternami, które nie transportowały wcześniej chemikaliów mogących zanieczyścić paliwo.

Mimo, iż firma nie wywiązywała się z tego obowiązku, według sfałszowanych zapisków, wszystko było w zgodzie z przyjętą normą. Dostarczone paliwo było oczywiście wykorzystywane później do startu rakiet. Duże ilości zanieczyszczeń siarką mogą nawet uszkodzić silnik. Widzimy zatem, że konsekwencje tych zaniedbań w najczarniejszym scenariuszu mogłyby okazać się katastrofalne.

Zobacz także:





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Pielgrzymka pokutna”. Papież Franciszek o podróży do Kanady
Następny artykułJak funkcjonuje urlop na żądanie i ile dni wolnego przysługuje pracownikowi?