W sezonie jesienno-zimowym często łapie nas przeziębienie. Katar i kaszel to nieodłączni kompani tej pory roku. Warto wiedzieć, w jaki sposób możemy wzmocnić naszą odporność. Oto kilka domowych sposobów na jesienną grypę.
Nasze mamy i babcie zawsze powtarzały, że lepiej podczas przeziębienia ratować się naturalnymi środkami niż kolejną porcją leków. Miały dużo racji. Naturalne syropy, zupy czy napary mogą zdziałać cuda.
Sposoby na kaszel
Syrop z buraka świetnie sprawdzi się jako lek na kaszel. Ułatwia odkrztuszanie śluzu, który zalega w drogach oddechowych. Do wykonania syropu potrzebujemy dwóch średnich buraków, które ścieramy na grubych oczkach tarki. Buraka w takiej formie mieszamy z czterema łyżkami miodu i trzema ząbkami czosnku.Tak przygotowaną miksturę odstawiamy na dobę i odcedzamy.
O cudotwórczych działaniach syropu z cebuli słyszał już niemal każdy, jednak warto przypomnieć o jego właściwościach. Syrop z cebuli oczyszcza drogi oddechowe i pomaga podczas przeziębienia i grypy. Wystarczy drobno posiekać trzy cebule, dodać pięć łyżek miodu, odstawić na dobę i odcedzić. Syrop można stosować od trzech do czterech razy na dobę po jednej łyżce.
Sposób na katar
Najlepszym sposobem na katar są inhalacje. Nie tylko pomogą zwalczać uporczywą dolegliwość, ale także przyniosą ulgę. Do inhalacji wato wykorzystać olejki eteryczne np. miętowy, lawendowy czy sosnowy. Możemy użyć też naparów z ziół np. rumianku.
Sposoby na gorączkę
Podwyższona temperatura ciała pomaga w zwalczaniu wirusów w organizmie, dlatego obniżanie jej powinniśmy zacząć, dopiero gdy przekroczy 38 st. C.
W walce z gorączką idealna będzie herbata lipowa. Wystarczy zalać wrzątkiem dwie łyżki kwiatów lipy, następnie przykryć i odstawić na dziesięć minut. Do naparu możemy dodać dwie łyżeczki miodu.
Sposób na ból gardła
Najpopularniejszym i najlepszym sposobem na ból gardła jest wypicie ciepłego mleka z miodem i masłem. Wykonanie tego napoju jest banalne (wystarczy wymieszać wszystkie składniki), a zadziała jak balsam na obolałe gardło.
Zobacz także: Jak zbierać grzyby? Ekspert wyjaśnia, gdzie popełniamy błąd
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS