A A+ A++

Po miesiącach prac, w których najpierw uczestniczyło wielu ludzi, a później coraz mniej, przyjęto strategię rozwoju Augustowa. Rządzący miastem oceniają ją pozytywnie i nie dostrzegają błędów. Natomiast opozycja jest zdecydowanie bardziej krytyczna. Zdaniem byłego burmistrza cała strategia nie pokazuje kierunków rozwoju, jest ogólnikowa, a niektóre zawarte w niej pomysły mogą uczynić więcej szkód niż pożytku.

Bartosz Lipiński

Strategię rozwoju miasta do 2030 roku zachwalał zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski.

-Celem nadrzędnym strategii jest „Augustów, miasto napędzane przez naturę”. To podkreśla dynamiczny charakter planowanych zmian i wykorzystanie najważniejszego potencjału rozwojowego, jakim są uwarunkowania wynikające z unikalnego środowiska. Uzupełnia to wzrost poziomu życia mieszkańców, rozwój nowoczesnej i stabilnej gospodarki z atrakcyjnymi miejscami pracy, adaptacja do zmian klimatu i ochrona środowiska –mówił Sieczkowski.

Zaprezentowaną radzie strategię negatywnie ocenia były wieloletni burmistrz Augustowa, a obecnie radny Koalicji Obywatelskiej Leszek Cieślik. Zagłosował on przeciwko jej przyjęciu.

-Strategia przedłożona przez burmistrza praktycznie nie przedstawia żadnych wizji rozwoju Augustowa i funkcji naszego miasta. Jest to zbiór pobożnych życzeń. Uważam, że wpisano do niej to, co akurat przyszło do głowy jej autorom. Jako najważniejsze osiągnięcia Augustowa zaprezentowano oczywiście te, które zrealizowano w poprzedniej i obecnej kadencji, czyli w dobie rządów ugrupowania Nasze Miasto. Cała strategia jest bardzo ogólnikowa, tymczasem powinna oceniać stan faktyczny i precyzyjnie pokazywać, które dziedziny są najważniejszą szansą rozwojową na dziesięciolecia. Nie wiemy nic na temat, w jakim kierunku ma zmierzać Augustów, co jest dla nas priorytetem, jakie są największe zagrożenia –ocenia Leszek Cieślik.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZnaleziono kota
Następny artykułGmina Sułkowice. Strażacy dla młodzieży czyli projekt „Nie igramy z ogniem”