A A+ A++

Podczas Debaty Ekspertów Flu and Covid-19 Forum 2022, Gmina Polkowice została wyróżniona statuetką nowego lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Eksperci Rady Naukowej programu docenili nasze starania m.in. w realizowaniu działań z zakresu profilaktyki antygrypowej oraz realizacji programów zdrowotnych.

Organizatorem Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy jest Fundacja Nadzieja dla Zdrowia. Celem Fundacji jest edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia chorób przewlekłych. Dąży ona do przeciwdziałania rozwojowi chorób cywilizacyjnych oraz niesie pomoc pacjentom, ich rodzinom w dostępie do najbardziej nowoczesnych terapii.

– Tytuł lidera programu nadała nam Rada Programowa Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy – informuje Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic ds. społecznych, która odbierała nagrodę w Sejmie.

– Doceniono za całość naszych działań profilaktycznych w zakresie zapobiegania i rozprzestrzeniania się choroby jaką jest grypa. Promowaliśmy także szeroko profilaktykę związaną z wirusem COVID-19. Przygotowywaliśmy plakaty, informacje pojawiały się w gazecie i mediach lokalnych. Przygotowywane przez nas informacje przekazywaliśmy także do innych instytucji, do szkół i stowarzyszeń, do rodziców – wylicza wiceburmistrz Polkowic.

Gmina Polkowice po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Tak wysokie wyróżnienie w kategorii lidera programu bardzo cieszy, ale także zobowiązuje.

– Przystąpiliśmy do programu po raz pierwszy i od razu zostaliśmy wyróżnieni. To niewątpliwie cieszy, bo pokazuje, że nie staliśmy z założonymi rękami, że dostrzegamy problem tej choroby i skutecznie staramy się przed nią przestrzegać zanim będzie za późno – podkreśla wiceburmistrz Ewa Kowalik.

22 września w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się Doroczna Debata Ekspertów Flu and Covid-19 Forum 2022, podczas której przedstawiciele różnych środowisk odpowiadali sobie na pytania o status implementacji skoordynowanego planu dla grypy i COVID-19 oraz miejsce na drodze do skracania ścieżki pacjenta do szczepień.

Flu Forum, to największe spotkanie dla przedstawicieli instytucji publicznych, patronów i partnerów, samorządowców, ekspertów medycznych, posłów, a także dziennikarzy z ogólnopolskich i regionalnych mediów medycznych, organizowane corocznie przed rozpoczęciem sezonu grypowego.

– Poprzedni sezon grypowy okazał się szczególnie trudny ze względu na współwystępującą z nim pandemię SARS-CoV-19. Gwałtowny wzrost przypadków zachorowań na koronawirusa uświadomił nam, jak wielkim zagrożeniem mogą być choroby zakaźne – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Wraz z nim w radzie zasiadają także m.in. prof. dr hab. med. Joanna Chorostowska-Wynimko, zastępca Dyrektora ds. Nauki, Kierownik Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, prof. nadzw. UM we Wrocławiu, dr hab. med. Leszek Szenborn, ierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, oraz dr n. farm. Mikołaj Konstanty, członek Prezydium Rady Naczelnej Izby Aptekarskiej, Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej PGEU.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyrzucamy jedzenie, bo… nie znamy etykiety
Następny artykułPo Polska – Holandia: Brak charakteru na boisku, ale także poza nim. “Mogę tylko przeprosić”