A A+ A++

Port kontenerowy w Gdańsku wzbogaci się o kolejny, trzeci już terminal. Dzięki budowie nowego głębokowodnego nabrzeża Baltic Hub dołączy do największych terminali kontenerowych w Europie.

To, że  Gdańsk jest miastem portowym, wie każdy. Ale za to nie każdy wie, że jest tu największy port kontenerowy na Bałtyku. Niedługo będzie jeszcze większy, a to za sprawą rozbudowy, która ruszyła 28 listopada, a zakończyć ma się w drugim kwartale 2025 roku.

Gdańsk: Port kontenerowy będzie jeszcze większy i wykonany z dbałością o naturę

Dzięki swojej długości i głębokości terminal T3 będzie zdolny do obsługi największych statków kontenerowych na świecie. Jak informuje Baltic Hub (wcześniej DTC Gdańsk), operator terminala, powstanie również plac o powierzchni operacyjnej 36,5 ha. Mimo że ukończenie całości szacuje się na drugi kwartał 2025 r., to już w pierwszej połowie 2024 r., po ukończeniu pierwszej fazy budowy, będzie otwarty dla działalności komercyjnej.

— Baltic Hub to prawdziwy terminal dwudziestego pierwszego wieku, gdzie zastosowana będzie niskoemisyjna technologia najnowszej generacji, z której byłby dumny każdy europejski port. Raz jeszcze podkreślamy, że podejmiemy wszelkie uznane na świecie środki zapobiegawcze w celu ochrony środowiska, życia morskiego oraz siedlisk na obszarze objętym inwestycją. Ta budowa od A do Z będzie odzwierciedlać nasze zobowiązan … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁDK. Wigilia Łaskowian
Następny artykułThe Game Awards 2022: Kontrowersje w głosowaniu na grę roku