A A+ A++

Kontrola instalacji grzewczej już za tobą, grzejnik nie jest zapowietrzony, ale nadal wydaje ci się, że nie działa efektywnie? Jest włączony, lecz masz wrażenie, że pomieszczenie wcale się nie nagrzewa. Zanim zwiększysz temperaturę, upewnij się, że jest czysty. Brud zalegający we wnętrzu urządzenia często jest powodem jego mało wydajnej pracy, a co za tym idzie – wzrostu rachunków. Jak wyczyścić grzejnik? Wykorzystaj trik, który uchroni przed kłopotliwym demontażem sprzętu.

Nawet nie zauważasz, że grzejnik się brudzi

Kurz zbierający się na zewnątrz kaloryfera to rzecz całkowicie naturalna. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, by mieć poczucie, że porządki w tej kwestii mamy z głowy. To jednak nie do końca prawda. Perspektywa nadchodzącej zimy uświadamia nam, że kaloryfery będą często w użytku.

Skąd się bierze brud w grzejniku? To nie tylko kurz. W naszych mieszkaniach przez cały rok unoszą się pyłki, sierść zwierząt i włosy. Trudno to zauważyć na pierwszy rzut oka, ale docierają do najgłębszych zakamarków kaloryferów. Umiejętność sprytnego wyczyszczenia grzejników przyda się więc nie tylko w pełni sezonu grzewczego.

Sprawdź: Korzystasz z termoforu? Stosowanie go w tych przypadkach jest nie … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozwijają technologię, której nie zauważasz. A bardzo potrzebujesz
Następny artykułSeksuolożka o największych błędach w sypialni. Jest ich aż siedem