A A+ A++

Szlifierki pneumatyczne są narzędziami posiadającymi napęd pneumatyczny i należą do grupy urządzeń obrotowych, ze względu na ruch głównego elementu wykonawczego. Urządzenia te są w obecnych czasach niezwykle popularne, ponieważ stosuje się je w obróbce ubytkowej detali czy wygładzania różnego rodzaju powierzchni. Pomocne są także przy ogólnej obróbce materiału oraz do usuwania ognisk korozji.

Jakie są rodzaje szlifierek pneumatycznych?

Szlifierka pneumatyczna oferowana jest przez producentów w wielu różnych wersjach. Dzielimy je głównie ze względu na parametry techniczne i przeznaczenie, ale również wielkość, moc i ciężar. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście zastosowanie, tak aby dobrać odpowiednie narzędzie do konkretnej pracy.

Dobrze dobrana szlifierka pozwoli maksymalnie wykorzystać wszystkie zalety urządzenia. Nie znajdziemy bowiem jednego uniwersalnego produktu, który znajdzie zastosowanie w każdym przypadku, zwłaszcza gdy chodzi o zaawansowane prace przemysłowe.

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju szlifierki przemysłowe, tak aby dopasować odpowiedni model do konkretnego rodzaju pracy. Wybór właściwego narzędzia pozwoli podnieść wydajność pracy, a przy tym zmniejszyć koszty produkcyjne. Związane jest to z tym, że mniej czasu będzie potrzebne na obróbkę materiału, wyeliminowane zostanie zapotrzebowanie na energię elektryczną (bo to w końcu pneumatyka, a wiec sprężone powietrze!), skrócony będzie czas przestoju, a także zmniejszy się ilość wyrobów z defektami.

Kiedy wykorzystuje się szlifierki pneumatyczne proste?

Szlifierka pneumatyczna prosta to trwałe i podstawowe narzędzia, które stosuje się przy trudnej długotrwałej pracy, zwłaszcza w ciężkich warunkach. Modele te zróżnicowane są pod względem mocy, masy i wielkości, ale również prędkości obrotowej czy wymiarów ściernicy.

Takie szlifierki znajdują zastosowanie głównie na wygładzaniu spoin spawalniczych, ale również powierzchni odlewów czy odkuwek. Istnieje możliwość wykorzystania szlifierki pneumatycznej z tarczą typu Flex jako narzędzia do cięcia rur, kształtowników czy do odcinania nadlewek. Szlifierki pneumatyczne proste znajdują zastosowanie w procesach produkcyjnych przede wszystkim w takich miejscach jak kuźnie, stocznie czy odlewnie.

Jak wybrać dobrą szlifierkę do warsztatu?

Szlifierka warsztatowa to niezwykle przydatne narzędzie nie tylko w profesjonalnych warsztatach, ale również do wszelkiego rodzaju domowych prac. Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę na takie kryteria jak: moc, szybkość obrotów czy rozmiar tarczy.

Szlifierki ręczne mogą posłużyć do ostrzenia wszelkiego rodzaju narzędzi, ale także mocno specjalistycznych zadań w warsztatach samochodowych, lakierniczych. Takie urządzenia mają wiele zastosowań, dlatego na początku należy dokładnie określić, do czego ma być głównie przeznaczony sprzęt.

Przy wyborze odpowiedniego narzędzia warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, które znajdują się w zestawie. Będą to między innymi przesłony chroniące przed iskrami, przyrządy służące do regulacji tarcz, oświetlenia stanowiskowe oraz dodatkowe zespoły i elementy montażowe, takie jak dyski do polerowania, wsporniki, koła zębate czy klucze.

Do profesjonalnego warsztatu samochodowego najlepiej jest zakupić wysokiej klasy szlifierkę, którą można będzie zamocować na stole roboczym. Przy wyborze odpowiedniego narzędzia należy dokładnie określić, jaka ma być moc urządzenia, dzięki czemu polerowanie i szlifowanie będzie wykonywane dokładnie i w krótkim czasie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.pneumat.com.pl/szlifierki-pneumatyczne

Jak wybrać szlifierkę z regulacją obrotów?

Kątowa szlifierka z regulacją obrotów to uniwersalne narzędzia, które można wykorzystać zarówno do profesjonalnych zadań w przemyśle, warsztacie ak i typowo amatorskich w domu. W zależności od tego, jakie dobierzemy tarcze, będziemy mogli przeprowadzać polerowanie, szlifowanie czy nawet cięcie materiałów o różnej twardości, zarówno drewno, jak i beton czy stal.

Szlifierka ręczna tego typu to dość proste narzędzia, które charakteryzuje się bezawaryjnością oraz lekką i poręczną konstrukcją. W małej obudowie znajduje się pneumatyczny silnik bezszczotkowy, który potrafi rozkręcić zamontowaną tarczę do kilkunastu tysięcy obrotów. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto także zwrócić uwagę na dodatkowe tłumienie drgań, dzięki czemu zwiększa się komfort wielogodzinnej pracy oraz dodatkową boczną rękojeść, która zapewnia większą wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCeny biletów MPK Łódź najwyższe nie tylko w Polsce. Taniej jest w Wiedniu i Rzymie
Następny artykułDziś pożegnają Zbigniewa Cieślara. Do zobaczenia na podniebnych oesach