A A+ A++

MSM to nie kolejny skrót związany ze sztukami walki czy technikami coachingowymi. To po prostu metylosulfonylometan, czyli organiczny związek siarki stosowany jako suplement. Mówiąc o zdrowiu, najczęściej podkreśla się walory wapnia, magnezu, cynku i żelaza, a niesłusznie pomija się siarkę. Co ciekawe, siarka często bywa uważana za szkodliwą dla zdrowia, co jest mitem, który należy jak najszybciej obalić. Dowiedz się, w jaki sposób siarka wspiera funkcjonowanie organizmu i jakie korzyści może przynieść jej suplementacja.

Jaką funkcję w organizmie pełni siarka?

Związki siarki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Siarka jest podstawowym budulcem włosów, skóry i paznokci, dlatego znajdziemy ją w składzie wielu kosmetyków. Również układ stawowo-kostny nie może prawidłowo funkcjonować bez MSM. Siarka organiczna wpływa na stawy, kości, chrząstki, ścięgna i mięśnie, dlatego jej suplementacja polecana jest w przypadku wszelkiego rodzaju urazów, przeciążeń i stanów zapalnych.

W jakich produktach znajduje się siarka?

Siarka występuje w warzywach, owocach, produktach pochodzenia zwierzęcego, ziarnach i niektórych algach. Jeśli szukasz naturalnego sposobu na suplementację siarki, zadbaj o to, by w Twojej diecie znalazły się: cebula, czosnek, jaja, mleko, mięso, owies, kapusta, brokuły, kalafior, rzodkiewka, awokado i truskawki.

Jak objawiają się niedobory siarki?

Niedobory siarki, podobnie jak braki innych cennych pierwiastków, są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Siarka, wraz z manganem i fosforem, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, dlatego jej niedobór może objawiać się uczuciem ciągłego zmęczenia, osłabieniem fizycznym i psychicznym, a nawet depresją. W przypadku deficytu siarki pogorszeniu ulega również kondycja włosów, skóry i paznokci, a na brzegu tęczówki oka może pojawić się ciemny pierścień, który jest charakterystycznym objawem niedoboru tego pierwiastka. Na niedobór siarki ma wpływ nie tylko nieodpowiednia dieta, lecz także niektóre choroby, takie jak nowotwory, gorączka reumatyczna, uszkodzenie wątroby, zawał serca czy reumatoidalne zapalenie stawów. Co istotne, deficyt tego pierwiastka może prowadzić do problemów z przyswajalnością krzemu, sodu, wapnia, jodu, chloru, potasu, manganu, żelaza i magnezu.

MSM – siarka organiczna na stawy, skórę, włosy i paznokcie

Suplementacja siarki organicznej wskazana jest w następujących problemach:

  • bóle kręgosłupa,

  • bóle mięśni i stawów,

  • bóle głowy,

  • reumatoidalne zapalenie stawów,

  • zwyrodnienia stawów,

  • urazy sportowe (np. łokieć tenisisty),

  • urazy spowodowane skaleczeniem lub oparzeniem,

  • świeże rany (także pooperacyjne),

  • zespół cieśni nadgarstka,

  • trądzik i problemy skórne,

  • słabe włosy i paznokcie,

  • niska odporność,

  • zatrucie metalami ciężkimi.

Ile kosztuje MSM?

Siarka organiczna MSM najczęściej występuje w postaci proszku, choć dostępne są również suplementy w kapsułkach. W dobrym sklepie online specjalizującym się w sprzedaży suplementów możesz wybierać spośród ofert wielu producentów, decydując m.in. o pojemności opakowania i postaci suplementu (proszek, kapsułki). Przykładowo, w sklepie internetowym Magia Zdrowia możesz kupić 100 g MSM już od 14 zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiziołek: Okres pandemii to dla branży e-commerce żniwa [WIDEO]
Następny artykułFallen Aces zwiastun #1 PC