A A+ A++

Dlaczego warto spędzić rodzinne ferie zimowe w Poznaniu?

Wyjazdy rodzinne zawsze wiążą się z odpowiednim przygotowaniem. Należy zaplanować nie tylko sam termin wyprawy, ale i transport, noclegi, a także atrakcje dostosowane do oczekiwań każdego członka familii. A to wbrew pozorom wcale nie jest proste zadanie zwłaszcza w rodzinach, w których dzieci są w różnym wieku. Czym innym bowiem interesują się nastolatkowie, a co innego leży w kręgu zainteresowań młodszych podopiecznych. Dodatkowo wspólny wyjazd powinien również sprzyjać odpoczynkowi dorosłych. Dlatego też, planując go, warto zająć się kwestią z odpowiednim wyprzedzeniem, a w programie umieścić atrakcje i różnorodne formy zabawy dla wszystkich członków rodziny. Poza tym rezerwacja wyjazdu wcześniej, może się również okazać bardziej atrakcyjna aniżeli w szczycie sezonu. W związku z tym już teraz dobrze jest zaplanować ferie zimowe 2023 i skorzystać z opłacalnych ofert na zimowy wyjazd do Poznania. Dlaczego warto spędzić ferie 2023 w Poznaniu? Który hotel oferuje atrakcyjne pobyty dla całych rodzin?

1. Propozycje na niezapomniane ferie zimowe 2023 Poznań

a) TOP atrakcje na rodzinne ferie zimowe

b) Jak aktywnie spędzić czas podczas ferii zimowych?

2. Gdzie zarezerwować hotel na ferie zimowe 2023 Poznań?

a) Korzystna oferta na rodzinne ferie zimowe

Propozycje na niezapomniane ferie zimowe 2023 Poznań

Pomysłów na wolny czas podczas ferii zimowych może być mnóstwo i co ważne, wcale nie muszą się one ograniczać do wyjazdu w góry. Wręcz przeciwnie, planując rodzinny wypoczynek z małymi dziećmi, równie ciekawie, a na pewno bezpieczniej jest udać się w mniej oblegane przez tłumy turystów miejsce. Poza tym ferie zimowe to idealny moment na aktywne zwiedzanie kraju. Miastem, które warto zobaczyć w tym czasie jest Poznań. Miejscowość ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji i zabaw zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży, a także dla dorosłych. A zatem co zaplanować na ferie 2023 w Poznaniu?

TOP atrakcje na rodzinne ferie zimowe

Punktem, który trzeba zobaczyć w mieście Poznań jest Papugarnia w galerii Podolany. Jak sama nazwa wskazuje, to prawdziwy raj dla wszystkich fanów tego gatunku ptaków. Dzieciaki pod okiem swoich opiekunów, z pewnością będą czerpać radość z bezpośredniego kontaktu z arą czy kakadu. Ptaki są bowiem bardzo otwarte i chętnie wchodzą w interakcję z turystami. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się Palmiarnia. To kultowe miejsce na mapie Poznania, które obowiązkowo powinno się znaleźć w planie na rodzinne ferie zimowe. Tropikalna przestrzeń, choć na chwilę sprawi, że uczestnicy zapomną o zimowej aurze. Innym popularnym obiektem idealnym na wypad z dziećmi jest Żywe Muzeum Rogala Świętomarcińskiego. Nie da się w nim narzekać na nudę. Zajęcia to swojego rodzaju aktywne warsztaty, które dają dzieciom mnóstwo frajdy. Do innego świata przeniesie je natomiast ICHOT – Brama Poznania. Zwiedzanie przyjmuje tutaj formę zabawy terenowej. Podczas pobytu w Poznaniu, warto również odwiedzić Centrum Inicjatyw Rodzinnych lub Ratajskie domy kultury, które zadbają o rozrywkę dla całej rodziny. A spragnionych historii, z pewnością odpowiednio ugości Wielkopolskie Muzeum Niepodległości.

Jak aktywnie spędzić czas podczas ferii zimowych?

Zimowa aura sprzyja również spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Ciekawym punktem na mapie Wielkopolski, który sprzyja rodzinnym wypadom jest Park im. Powstańców Wielkopolskich, znajdujący się na wjeździe do Śremu. Na terenie Parku, poza częścią typowo leśną, mieści się Zoo. Zainteresuje ono dzieci, jak i młodzież. Podobnie zresztą jak i mieszczący się na granicy miasta, unikatowy Rezerwat ‘Meteoryt Morasko’ o niezwykłych walorach przyrodniczych. Gdy natomiast zwiedzanie zacznie doskwierać wycieczkowiczom, dobrym wyborem będzie miejsce, które słynie z rekreacji i z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, jak i ich opiekunom, czyli Termy Maltańskie. To tutaj najmłodsi mogą liczyć na dużą dawkę emocji i wrażeń, a dorośli na zasłużony relaks.

Gdzie zarezerwować hotel na ferie zimowe 2023 Poznań?

Oferta noclegowa w mieście jest bardzo zróżnicowana. Dlatego też ferie zimowe w Poznaniu warto zaplanować z wyprzedzeniem, aby skorzystać z jak najlepszych propozycji hoteli. Dobrze jest wybierać miejsca zlokalizowane w centrum miasta jak np. Andersia Hotel & SPA, ze względu na dostępność niemalże na wyciągnięcie ręki wielu atrakcji. Komfortowe usytuowanie obiektu znacząco ułatwi rodzinom zwiedzanie Starego Miasta, a w tym wyjątkowego poznańskiego ratusza, Fary, Zamku Królewskiego czy Muzeum Narodowego, do którego powinni się udać wszyscy poszukiwacze historii.

Korzystna oferta na rodzinne ferie zimowe

Andersia Hotel & SPA gwarantuje swoim gościom wyjątkowy pobyt na ferie 2023 w Poznaniu. Rezerwacja noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwoli skorzystać z niskiej ceny pakietu rodzinnego. Propozycja obejmuje 2 noclegi w komfortowym, rodzinnym pokoju Superior, bezpłatne Wifi, a także dostęp do atrakcji, znajdujących się na terenie obiektu. Hotel został dostosowany do potrzeb i oczekiwań swoich gości. Dlatego też, gdy pogoda nie będzie sprzyjała zwiedzaniu, cała rodzina może spędzić wolny czas w basenie, a dorośli skorzystać z dostępnych usług strefy Wellness. Na miejscu również można cieszyć się smakiem wyjątkowych dań restauracji Flavoria.

Modne w ostatnim czasie półkolonie zimowe nie wszystkim dzieciom przypadną do gustu. Poza tym warto zimowy sezon spędzić w gronie najbliższych. Nie tylko góry mogą zachwycać w tym okresie. Okazuje się bowiem, że moc wrażeń i niezapomnianych wspomnień, może zapewnić również stolica Wielkopolski, a także jej okoliczne ośrodki rekreacji. Nietuzinkowe obiekty, wydarzenia i spotkania organizowane w tym okresie sprawią, że spędzony czas z pewnością dla nikogo nie będzie nudny. Każdy bowiem znajdzie tutaj atrakcję dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej. Dołącz już teraz