A A+ A++

Współczesny rynek pracy często wymaga praktycznej wiedzy na temat zarządzania projektami. W celu wykształcenia specjalistów w tej dziedzinie, organizowane są szkolenia poświęcone w całości tematyce zarządzania projektami. Dla kogo takie szkolenia z reguły są organizowane? Czy współczesny rynek pracy potrzebuje specjalistów w tej dziedzinie?

 

Jakie tematy podejmują szkolenia zarządzanie projektami dla menedżerów?

Szkolenia zarządzanie projektami powinny być poruszane zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty zarządzania procesami biznesowymi. Uczestnicy szkoleń mogą dowiedzieć się m.in. o podstawowych pojęciach i metodach zarządzania projektami, takich jak PRINCE2, PMBok, PCM oraz o filozofii Kaizen.

Uczestnicy mogą zdobyć umiejętności potrzebne do skutecznego zarządzania zespołem projektowym oraz prowadzenia konstruktywnych negocjacji. Poza umiejętnościami interpersonalnymi uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu planowania i monitorowania projektów.

Szczegółowy wykaz zagadnień poruszanych na szkoleniach tego typu można znaleźć na szkolenia-semper.pl

Jakie osoby najczęściej zapisują się na szkolenia zarządzanie projektami?

Przede wszystkim, szkolenia z zakresu zarządzania projektami (zarządzanie projektami szkolenie) są odpowiednie dla osób, które w codziennej pracy są odpowiedzialne za zarządzanie procesami, które są określane mianem projektów. Zazwyczaj są to osoby na stanowiskach menadżerskich i liderskich. Może to być dyrektor działu, lider zespołu, kierownik określonego obszaru lub po prostu pracownik biurowy zajmujący się zadaniami operacyjnymi. Jednak najczęściej jest to stanowisko o nazwie Project Manager (w skrócie nazywane PM’em).

Chociaż wiele osób może uważać, że wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie są wystarczające do skutecznego zarządzania projektami, szkolenia pomagają menedżerom zdobyć teoretyczne fundamenty, których nie można nauczyć się wyłącznie poprzez praktykę.

Czy współczesny rynek pracy potrzebuje osób od zarządzania projektami?

Co prawda niektóre zawody są wypierane przez technologię. Jednak są również takie zawody, w których udział człowieka jest konieczny. To głównie zawody, w których liczą się relacje interpersonalne. Po części do tej grupy zawodów zaliczają się wszystkie stanowiska menadżerskie – również te dotyczące zarządzania projektami (w szczególności, gdy są to projekty za które są odpowiedzialne zespoły pracowników i ktoś musi „spiąć zadania”, które są rozdzielone pomiędzy różne osoby).

Specjaliści do spraw zarządzania projektami są odpowiedzialni za właściwe wykorzystanie zasobów i zarządzanie budżetem. Muszą również zapewnić, że projekt jest zakończony w określonym czasie. Wszystko to wymaga odpowiednich umiejętności i doświadczenia. To właśnie na barkach specjalistów do spraw zarządzania projektami leży „dowiezienie projektu”.

Jest to umiejętność, która wymaga nie tylko wiedzy technicznej, ale także określonych cech charakteru oraz umiejętności budowania dobrych relacji z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne etapy projektu.

Podsumowując, dzisiejszy rynek pracy i współczesny świat biznesu zdecydowanie doceniają specjalistów do spraw zarządzania projektami. Posiadanie odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia w tej dziedzinie jest pomocną kompetencją – zarówno w dużych korporacjach jak i w małych przedsiębiorstwach.

Materiał zewnętrzny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMichał Goczał najszybszy na 12. etapie Rajdu Dakar
Następny artykułGdzie mieszkasz? W Złym Mięsie. Najdziwniejsze nazwy polskich miejscowości