A A+ A++

– Łukaszenko jest uzurpatorem, który prześladuje naród białoruski. Cichanouska wyraźnie powiedziała, że musimy trzymać ostrą linię wobec Białorusi, że konieczne są sankcje – relacjonowała przebieg debaty w Parlamencie Europejskim europosłanka Polski 2050.

– Ci bohaterscy Białorusini, którzy dziś w ogromnej części są w więzieniach, oni dzielnie walczyli o wartości, o które nam wszystkim chodzi: wolność, demokracja, prawa człowieka i nie szachrowanie w wyborach – mówiła Thun.

Czytaj więcej

A czy Parlament Europejski nie mógł pozwolić na to, by polski premier również wystąpił w trakcie debaty? – Zasadne jest pytanie, czy chcemy uprawiać politykę europejską, czy międzyrządową. Czy chcemy, aby występowali przedstawiciele państw członkowskich, czy przedstawiciele UE, tzn. w imieniu nas wszystkich: i Litwinów, i Łotyszy, i Polaków, i Francuzów, i Niemców. Prezydencja występuje w imieniu nas wszystkich – wtedy nikt nie jest pominięty – tłumaczyła europosłanka.

– Pan premier zapewniał, że sami sobie damy radę i nie robił nic, dopóki nie ruszyły się w zdecydowany sposób inne kraje członkowskie – stwierdziła też Thun, która ubolewała, że z Władimirem Putinem i Aleksandrem Łukaszenką zaczęli kontaktować się przywódcy państw członkowskich – Niemiec i Francji – a nie przedstawiciele UE.

Pan premier zapewniał, że sami sobie damy radę i nie robił nic, dopóki nie ruszyły się w zdecydowany sposób inne kraje członkowskie

Róża Thun, europosłanka Polski 2050

Na uwagę, że Merke…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolska zbada czy wyciek gazu po czeskiej stronie nie zagraża mieszkańcom
Następny artykułCoraz więcej gazu w rynku mocy od PGE