A A+ A++



Ból i strach przed wizytą u dentysty można odłożyć w niepamięć. Obecne techniki medyczne pozwalają na bezbolesne i skuteczne wyleczenie. Niegdyś bardzo zniszczony, bolący ząb najczęściej usuwano, dziś szanse na jego uratowanie stale wzrastają. Jedną z metod jest leczenie kanałowe przy wykorzystaniu mikroskopu – a wszystko po to, by zabieg wykonany został z wyjątkową dokładnością.

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Ludzie boją się wielu rzeczy. Jedną z nich jest wizyta u dentysty, która może powodować paraliżujący lęk. Historie na ten temat, a szczególnie leczenia kanałowego krążą od wielu lat pomiędzy pacjentami. Często swoją stylistyką nawiązują do koszmarów i horrorów. Aspekt psychologiczny odgrywa tutaj bardzo kluczową rolę. Ważne jest zadbanie o spokój pacjenta, dlatego jednym ze sposobów poradzenia sobie z tym, jest uświadomienie, że wizyta u dentysty może być naprawdę komfortowa i bezbolesna. 

Dentyści mają dziś do dyspozycji znakomite technologie, które umożliwiają im leczenie bez bólu – z wykorzystaniem znieczulenia częściowego lub ogólnego, czyli narkozy (stosuje się ją jeżeli rozległość zabiegu jest znaczna, a czas trwania leczenia trudny do przewidzenia). Dodatkowo jest ono bardzo dokładne. Może także zakończyć się na jednej wizycie.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Wcześniej leczenie kanałowe polegało na zatruciu nerwu. Powodowało to jego uśmiercenie. Dzisiaj, zapobiega się usuwaniu zębów stosując alternatywne postępowanie. Kanał czyści się usuwając z niego zmienioną chorobowo miazgę i bakterie. Później wypełnia się go szczelnie specjalnym środkiem, który zabezpiecza go przed przyszłymi infekcjami. Bardzo istotne jest tu, by zabieg wykonany został z wyjątkową precyzją. Niezbędna jest profesjonalna diagnostyka obrazowa. 

Najlepsze efekty uzyskiwane są w gabinetach, w których w czasie leczenia stosowane są mikroskop stomatologiczny, endometr czy radiowizjograf. Umożliwiają one pracę w dużym powiększeniu, co znacznie zwiększa skuteczność leczenia kanałowego. Zdawać sobie trzeba sprawę z tego, że powierzchnia zęba to komora o wielkości 3×4 mm. Mieści ona w sobie kilka kanałów korzeniowych o przekroju ułamka milimetra. 

Mikroskop pozwala nie tylko na oświetlenie zainfekowanego kanału, ale także na jego powiększenie. Doświadczony lekarz może więc wychwycić i zdiagnozować nawet najmniejsze uszkodzenie zęba. Dentysta z większą dokładnością może zajrzeć do wnętrza oraz precyzyjnie ocenić długość i kształt kanału. Pozwala to także na drobiazgowe oczyszczenie leczonego miejsca. 

Leczenie w klinice stomatologicznej

Leczenie kanałowe może być przeprowadzone bezboleśnie z zastosowaniem najnowszych i najskuteczniejszych osiągnięć techniki. Specjaliści dysponują ogromnym doświadczeniem w tym zakresie. W poszukiwaniach odpowiedniego miejsca, warto zwrócić uwagę na to czy klinika pracuje na systemie SAF System Minimally Invasive Endodontics. Pozwala on na równoległe opracowanie kanału i jego irygację, co daje doskonałe rezultaty w zakresie oczyszczania i dezynfekcji systemu kanałowego. 

Za wkład merytoryczny dziękujemy klinice stomatologicznej DeClinic.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDaniel Rutkowski stoczy kolejny bokserski pojedynek
Następny artykułAbril jeszcze szybszy