A A+ A++

Impreza z bazą w Salou to jeden z klasyków światowego czempionatu. Częścią mistrzostw – z krótkimi przerwami – jest od 1991 roku. Między 2010 i 2019 rokiem rywalizacja odbywała się na mieszanej nawierzchni – jeden dzień po szutrze i dwa po asfalcie.

W programie tegorocznej edycji znalazło się dziewiętnaście prób sportowych o łącznej długości niespełna 294 km. Na czwartkowe przedpołudnie zaplanowano odcinek testowy. Zajęcia rozpoczęły się z 10-minutowym poślizgiem o godzinie 9:11. Załogi miały do dyspozycji fragment drogi Coll de la Teixeta – część niedzielnego oesu Riudecanyes – dobrze znany bywalcom hiszpańskiej odsłony mistrzostw.

Sprawdziły się prognozy pogody i nad prowincją Tarragona pojawił się deszcz. Na odcinku testowym główne role odegrały załogi Toyoty. Najszybsi byli Ogier i Veillas. Francuzi pokonali Takamoto Katsutę i Aarona Johnstona o 0,9 s. Obie załogi wypełniły regulaminowe minimum trzech przejazdów. W trójce zmieścili się Pierre-Louis Loubet i Vincent Landais [+1,2 s]. Jednak reprezentanci M-Sportu aż sześciokrotnie pojawiali się na trasie próby.

Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen – startujący w Hiszpanii już jako urzędujący mistrzowie świata – uzyskali czwarty wynik [+1,4 s]. Piątkę zamknęli Elfyn Evans i Scott Martin [+1,5 s]. Gus Greensmith i Jonas Andersson [+2,5 s] o 3,5 s wyprzedzili Adriena Fourmauxa i Alexandre’a Corię.

Ósmy rezultat należał do Pepe Lopeza i Borji Rozady [+8,7 s]. – najszybszych w WRC 2. Hiszpanie trzykrotnie przejechali oes. Dziesiątkę skompletowali Craig Breen i Paul Nagle [+10,3 s] oraz Alejandro Cachon, pilotowany przez „Jandrina” [+12,2 s].

Trzy załogi Hyundaia: Ott Tanak i Martin Jarveoja, Dani Sordo i Candido Carrera oraz Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe zakończyły odcinek testowy na kolejno: jedenastej, trzynastej i czternastej pozycji.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak tradycyjnie tylko raz pojawili się na trasie i uzyskali rezultat 2.55,8. Przez długi czas byli najszybszą załogą w WRC 2. Ostatecznie skończyli z piątym wynikiem, a do Lopeza stracili 7 s. Najgroźniejsi rywale w walce o tytuł: Emil Lindholm i Reeta Hamalainen byli od Polaków gorsi o 8,6 s.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk – występem w Hiszpanii kończący tegoroczny program w WRC – w lepszej z dwóch prób wykręcili 3.04,5. Daniel Chwist i Kamil Heller zatrzymali stoper na 3.11,0.

W czwartkowym harmonogramie pozostała jeszcze uroczysta ceremonia startu. Pierwszy odcinek specjalny ruszy jutro o godzinie 8:33.

Polecane video:




akcje


komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSomeone (China?) is interfering with GPS signals around Fort Hood, Texas
Następny artykuł[Informacja] Ocena jakości wody z wodociągu publicznego w Morawie z dnia 29.09.2022 r.