A A+ A++

Planując wystrój wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli firanki i zasłony, które czasem łączone są z żaluzjami lub roletami. Jest jednak jeszcze jedno zdobywające sobie zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Główną cechą shuttersów (lub po polsku szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome i można ustawiać je w dowolnej pozycji w zależności od potrzeb domowników. Można produkować je z drewna, PCV, a także płyt MDF. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się głównie na oknach, jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda element zabezpieczenia okna, który w polskich domach widuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale większość z nas z pewnością rozpoznaje je z telewizji czy kina, gdyż tego typu nowoczesne okiennice są często stosowane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc południowych Stanach USA, w Afryce Południowej, w Australii czy krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne, które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają także praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej – w ciepłe miesiące zapobiegać nagrzewaniu się wnętrz, a w zimne – zatrzymać dłużej ciepło w pomieszczeniach. Shuttersy pasują do wielu stylów wnętrz i można zamontować je na większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, przez co są droższym rozwiązaniem niż tradycyjne żaluzje, jednak jednocześnie nadają wnętrzom bardzo atrakcyjny wygląd i podnoszą wartość nieruchomości. Warto także podkreślić, że ustawienie okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez pomocy linek czy łańcuszków, co z pewnością docenią rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt, które mogłyby zaplątać się w wystające sznurki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKrzemionka w kosmetyce – właściwości, działanie i zastosowanie krzemionki w kosmetyce
Następny artykułPodwójny pech. Jeden wieczór, jedna ulica i dwa busy na torowisku [ZDJĘCIA]