24 października 2023 10:22. Business man using credit card to buy online items in coffee shop fot. użyczone
Tematy: sponsorowany
Darmowe konta bankowe to narzędzia, z których może skorzystać każdy. Ułatwiają korzystanie z bankowości i sprawiają, że operowanie pieniędzmi jest wygodniejsze. Jak wybrać najlepsze konto? Oto najważniejsze informacje o promocyjnych ofertach!
Jak wybrać rachunek osobisty za darmo?
Rachunek osobisty to rodzaj produktu bankowego i zdarza się, że klient używa go nawet przez kilka lat. Oznacza to, że warto chwilę się zastanowić przed podjęciem decyzji o wyborze konta, bo wpłynie to w dłuższym czasie na komfort korzystania z usługi. Najlepiej wziąć w tym przypadku pod uwagę różne czynniki jak np.:
- dostęp i sprawność aplikacji mobilnej;
- dostępność do usług drogą internetową;
- łatwość wykonywania operacji.
Dodatkowo placówki bankowe szukają sposobów na to, aby zachęcić użytkowników do dołączenia do grupy ich klientów. Z tego powodu decydują się na organizowanie wielu promocji.
Konsumenci mogą poczuć się zdezorientowani ilością możliwości proponowanych przez różne instytucje, dlatego z pomocą przychodzą narzędzia internetowe takie jak np. rankingi. Jeden z nich dostępny jest pod adresem internetowym https://www.bankier.pl/smart/ranking-darmowych-kont-bankowych i pozwala na przeanalizowanie najlepszych ofert ze względu na kilka czynników. Sprawdzono je pod względem:
- wysokości kosztów utrzymania rachunku;
- płatności za posiadanie i używanie karty;
- prowizje związane z korzystaniem z bankomatu;
- bonusy.
Na tej podstawie propozycje trafiają do rankingu. Każda z nich jest wyraźnie oznaczona, dzięki umieszczeniu na osobnym kafelku. W osobnych panelach klient może znaleźć takie informacje jak:
- nazwa i logo banku;
- nazwa oferty;
- opłaty za konto;
- opłaty za kartę;
- opłaty bankomatowe;
- wysokość bonusu.
Jeśli na tej podstawie klient zainteresuje się daną ofertą rachunku, może w łatwy sposób dowiedzieć się o niej więcej. Wystarczy, że kliknie przycisk „Dalej”, a zostanie przekierowany na stronę internetową oddziału bankowego.
Ranking to przydatne narzędzie, dzięki któremu można zorientować się w aktualnych ofertach i przyspieszyć proces wybierania rachunku. Warto pamiętać, że ostateczną decyzję należy podjąć na podstawie zapoznania się z umową bankową lub po konsultacji z konsultantem.
Dla kogo konto w banku?
Konto bankowe może mieć każdy. Klasycznie do założenia ROR-u (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy) klient musiał mieć 18 lat, jednak pojawiły się nowe rozwiązania, również dla nieletnich.
Oferty kont osobistych da się podzielić na 3 kategorie ze względu na wiek: dla dzieci, młodzieży i seniorów. Są to promocje, które przewidują dodatkowe korzyści dla osób z danej grupy.
Konto dla dziecka zakłada pełnomocnik, którym zazwyczaj jest prawny rodzic lub opiekun. Ma on pełny dostęp do tego, co dzieje się na rachunku, a jego użytkownikiem pozostaje wskazane dziecko. Tego typu ROR można założyć osobom między 13. a 18. rokiem życia.
Jest on darmowy i pozwala właścicielowi na posiadanie karty płatniczej – to też świetne narzędzie do zapoznania się ze światem bankowości mobilnej. Ze względu na wiek właściciela rachunek odznacza się pewnymi ograniczeniami, np. nie ma możliwości otwarcia lokaty lub zaciągnięcia kredytu.
Kolejny rodzaj to konto dla młodych. Jest przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat, które wchodzą w dorosłe życie i zaczynają zarządzać własnym budżetem. Mogą założyć je samodzielnie. Zazwyczaj taki ROR nie niesie ze sobą opłat związanych z jego prowadzeniem czy używaniem karty.
Rachunek pozwala na wykonywanie wszystkich operacji i działa jak standardowe konto oszczędnościowe. Często łączone jest z wieloma ofertami promocyjnymi, które mogą być korzystne dla młodych osób.
Ostatnią grupą są seniorzy. Konta dedykowane dla najstarszych użytkowników banku można zakładać zazwyczaj po ukończeniu 60. roku życia. Mogą oni liczyć na zwolnienie z wielu opłat i korzystanie z narzędzia, które zdecydowanie ułatwi im codzienne życie. Osobisty rachunek bankowy to możliwość prostszego załatwiania spraw urzędowych i bezpieczny sposób na odbiór emerytury czy renty. Płatności mobilne pozwalają także na przesyłanie pieniędzy najbliższym.
Zalety posiadania rachunku osobistego
Konto bankowe to najpopularniejszy produkt, jaki instytucje wydają swoim klientom. Nic w tym dziwnego, to najprostszy i najbardziej praktyczny sposób na wprowadzenie zarządzania finansami na wyższy poziom.
ROR ułatwia dostęp do posiadanych pieniędzy – w dodatku większe sumy można w łatwy sposób przekazać na lokatę i pozwolić im na siebie pracować. Warto także zaznaczyć, że brak konta utrudnia wszelkie rozliczenia.
Rachunek w banku pozwala dokonywać wielu opłat przy pomocy transakcji internetowych (jak np. czynsz czy zakupy internetowe) i dokonywać szybkich płatności mobilnych.
Połączona z rachunkiem aplikacja to kolejne udogodnienie dla klientów, którzy w każdej chwili mogą sprawdzić stan swojego konta, wykonać przelew lub skorzystać z innych usług bankowych.
Konto za darmo a rachunek z opłatami
Niektóre osoby poszukując rachunków bankowych, mogą się zastanawiać jakie różnice występują między ROR-ami darmowymi i tymi z opłatami. W dużej mierze to narzędzia, które mają podobne możliwości. Koszta ponoszone w ich ramach związane są z obsługą konta i mogą wynikać np. z małej aktywności użytkownika. W takiej sytuacji utrzymywanie rachunku jest po prostu droższe, co wiąże się z dodatkowymi opłatami.
Warto także zauważyć, że konta za 0 zł, chociaż niektórych mogą odstraszać, są ofertą bankową, która ma zachęcać użytkowników do dołączenia do grona klientów. Nie należy obawiać się żadnych oszustw – bank to instytucja zaufania publicznego, której ogromna część społeczeństwa powierza swoje pieniądze.
Gdyby doszło do nieścisłości, placówki byłyby stratne nie tylko wizerunkowo. W ten sposób bank mógłby utracić płynność i środki na prowadzenie inwestycji, co zapewne przyczyniłoby się do ogromnego kryzysu w jego szeregach.
Artykuł sponsorowany
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.
Dodano: 24 października 2023 10:22
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS