A A+ A++

Biała Sobota w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Oprócz bezpłatnych badań skorzystać będzie można też z konsultacji dietetycznych i antytytoniowych dla długoletnich palaczy. – Dług zdrowotny związany z covidem jest znaczący i jeszcze długo będziemy się z nim borykać – podkreślał dyrektor ŚCO.

Tym razem akcja bezpłatnych badań profilaktycznych odbywać się będzie w sobotę, 4 lutego, w Światowym Dniu Walki z Rakiem.

Covidowy dług

Z danych przedstawionych przez ŚCO wynika, że przed pandemią, w 2019 roku w województwie świętokrzyskim potwierdzono 6249 nowych zachorowań na nowotwory złośliwe. Po pierwszym roku pandemii – w 2020 r. liczba nowych zachorowań spadła do 4962.

Jak tłumaczył profesor Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO, podczas konferencji prasowej, 26-procentowy spadek zachorowań na nowotwory złośliwe w 2020 r. wynika najprawdopodobniej z niedorejestrowania nowych przypadków z powodu pandemii COVID-19. – To znaczy, że tak dużo osób nie zgłosiło się z nowotworem do lekarza.  Dług zdrowotny związany z covidem jest znaczący i jeszcze długo będziemy się z nim borykać – podkreślał.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo kupić dla Niej na Walentynki? TOP10 najlepszych propozycji prezentów walentynkowych dla kobiet
Następny artykułДвох суддів з Волині позбавили довічних виплат через корупцію