A A+ A++

W pomaganiu – pomogą pieniądze od Michaela Dembeka z Kanady, który w poniedziałek przekazał Barce czek na 4100 dolarów kanadyjskich. To dar od Polonii Kanadyjskiej. Pieniądze (w przeliczeniu na złotówki – kilkanaście tysięcy) zostaną przeznaczone na pomoc dla uchodźców ukraińskich, którzy znaleźli schronienie pod dachami Barki – mówi reprezentująca wspólnotę Agata Pawlak.

Potrzeby są cały czas duże, my mamy kilka miejsc, które jako fundacja wspieramy. My też organizujemy różne kursy, szkolenia, wspieramy socjalnie, społecznie, tak na co dzień nasze dziewczyny, które u nas przebywają. Te pieniądze od Michaela będą na pewno dobrze wydane. Wspaniałe jest to, że osoby, które mają do czynienia z fundacją, wracają tutaj. Corey, o którym mówił Michael, pracował u nas, a później powiedział o Barcie Michaelowi i ten postanowił zorganizować koncert charytatywny na rzecz Barki

– dodaje Agata Pawlak. Michael Dembek o Barcie dowiedział się od kolegi, który pracuje w  tej poznańskiej fundacji.

Lodówka, pralka, kuchenka elektryczna i garnki – to tylko niektóre artykuły, o które proszą związkowcy z Solidarności. Od kilku miesięcy pod opieką Regionu Wielkopolska jest kilkudziesięciu Ukraińców, w większości to matki z dziećmi.

Udostępniamy im lokum, zapewniamy wyżywienie, ale pojawiają się też nowe potrzeby – mówi Aleksandra Cybulska z wielkopolskiej Solidarności.

Bardzo potrzebujemy kolejną lodówkę, ponieważ dla trzydziestu osób cztery te cztery lodówki, które posiadamy, już nie wystarczają. Potrzebujemy też kuchenkę na prąd lub płyty, na których można ugotować. Tego najbardziej potrzebujemy. Potrzebne są też garnki

– dodaje Aleksandra Cybulska.

Szczegółowych informacji i kontaktu w sprawie pomocy można szukać na stronie Regionu Wielkopolska NSZZ Solidarność. Od początku rosyjskiej agresji związkowcy pomogli pięćdziesięciorgu uchodźcom wojennym. Niektórzy z Ukraińców usamodzielnili się, inni wyjechali na Zachód, nieliczni wrócili do swojego kraju. Obecnie w hostelu Solidarności mieszka trzydzieści osób. Środki na ich utrzymanie pochodzą w większości z dobrowolnej i systematycznej zbiórki wśród członków związku.

I na koniec zaproszenie – Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu przygotowało grę miejską w języku ukraińskim “Gzubek na przechadzce – witamy w Poznaniu”. Akcja gry toczy się na terenie Parku Cytadela i jest skierowana do dzieci w wieku 7–12 lat. Scenariusz gry można pobrać ze strony Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Wszystkie informacje są w języku ukraińskim.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCristiano Ronaldo podjął zdecydowane kroki. Portugalczyk gotów na obniżkę pensji
Następny artykułWładze: od maja rosyjskie wojska w obwodzie charkowskim nie posunęły się do przodu nawet o metr