Dla zawodników LKSW Dan wrzesień zaczął się deszczem medali. W ubiegłym tygodniu ekipa ze Świdnika odwiedziła stolicę Węgier, by wziąć udział w zawodach o Puchar Świata w kickboxingu, we wszystkich kategoriach wiekowych. W szranki stanęły drużyny z 45 państw, których reprezentanci zgłosili się do ponad 3000 startów indywidualnych. W turnieju, obok reprezentacji narodowych, brały też udział drużyny klubowe.

LKSW Dan reprezentowali: Jan Hawrysz, Igor Głowienka, Jakub Ślązak, Paweł Wilczopolski, Adrianna Skowrytko, Kacper Głowienka, Kacper Kuraś i Jakub Trześniak.

Puchar Świata, w kategorii pointfighting kadetów młodszych do 42 kg, wywalczył Jan Hawrysz, który pokonał w finale klubowego kolegę Igora Głowienkę. Janek stanął też na podium w kategorii elity, w tej samej kategorii wagowej, wygrywając dwa pojedynki. Brązowy medal, w kat. pointfighting kadetów młodszych powyżej 42 kg, przypadł Jakubowi Ślązakowi. W walkach light-contact kadetów młodszych (-69 kg) trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Paweł Wilczopolski, zaś wśród seniorek (plus 70 kg) druga była Adrianna Skowrytko.

– Warto dodać, że w kilku przypadkach nasi reprezentanci nieznacznie przegrali walki ćwierćfinałowe. Tuż przed podium rywalizację w kolejnych kategoriach zakończyli Kacper Głowienka, Kacper Kuraś, Jakub Ślązak i Paweł Wilczopolski w pointfighting oraz Jan Hawrysz w light-contact – dodaje Piotr Bernat, trener LKSW Dan.