A A+ A++

“Wiele już w lesie widzieliśmy. Ten jednak przejaw barbarzyństwa na chwilę odebrał nam mowę” – napisali dwa dni temu na Facebooku pracownicy Nadleśnictwa Daleszyce. Pod postem widać zdjęcie korzeni ponabijanych wkrętami.

“To nie tylko niebezpieczeństwo kapcia w samochodzie, ale przede wszystkim zdrowia ludzi” – czytamy pod postem. – “Ale spokojnie, sprawca spać spokojnie nie może. Nagrania z fotopułapek właśnie straż leśna zaczyna analizować”.

“Zamach na zdrowie i życie”, “trociny zamiast mózgu” – komentują internauci.

Takie zachowanie faktycznie może prowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji, bo przecież ktoś nieopatrznie mógłby stanąć lub wbiec na wkręt, a wtedy tragedia gotowa. W jakim celu, ktoś to zrobił? Nie wiadomo, ale na pewno nie miał dobrych zamiarów.

Ale to nie koniec absurdalnego zachowania w tym nadleśnictwie. W czwartek popołudniu na Facebooku pojawił się kolejny post ujawniający czyjeś…chamstwo. W leśnictwie Łuczewnica ktoś postanowił się pozbyć kilkunastu zużytych opon.

“Kolejny pokaz barbarzyństwa, arogancji i bezmyślności. Szkoda komuś było zapłacić sto czy dwieście złotych za utylizację, wywiózł więc do lasu. Ale spokojnie, opony są dość charakterystyczne, mamy pewien trop. I czekamy jeszcze na nagrania z kamer. Barbarzyńco, który postanowiłeś tak się obejść z naszym wspólnym dobrem, nie śpij spokojnie… Być może niedługo będziesz sławny” – komentują wprost leśnicy.

Internauci są bezlitośni dla takiego zachowania. “Tego nie da się pojąć” – to jeden z najdelikatniejszych komentarzy.

Lasy Państwowe każdego roku na sprzątanie terenów leśnych wydają ok. 20 mln zł. Z leśnych ostępów wywożonych jest ok. 115 tys. m szesc. odpadów. Dla porównania, to ponad 1000 wagonów kolejowych wypełnionych po brzegi śmieciami.

A my przypominamy, że za wyrzucanie śmieci do lasu grozi mandat karny w wysokości nawet do 500 zł. Kilka dni temu minister środowiska Michał Woś zapowiedział zaostrzenie kar za śmiecenie w lasach oraz zwiększenie liczby fotopułapek, które zostaną zamontowane. Według projektu grzywny miałyby zostać podniesione z 500 zł do 5 tys. zł.

Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułMieszkańcy Chicago nie chcą wydzierżawić Obamie terenu za bezcen. “Cena powinna wynosić pół miliarda”
Następny artykułCiąża jej nie oszczędziła. Ikona modelingu plus size pokazała, jak teraz wygląda jej ciało