A A+ A++
Wojna zmieniła ich życie i spojrzenie na świat. Działające na terenie gminy Jawornik Polski Stowarzyszenie Na Rzecz Jakości Życia próbuje nieść długofalowe wsparcie dzieciom i młodzieży ukraińskiej, która w wyniku migracji wojennej znalazła schronienie na terenie powiatu przeworskiego, ale też wewnętrznym uchodźcom ze wschodnich terenów Ukrainy, którzy przebywają m.in. w obwodzie lwowskim.
fot. materiały organizatora
Po kilku godzinach oczekiwania na przejściu granicznym przedstawicielom Stowarzyszenia Na Rzecz Jakości Życia udało się bezpiecznie dotrzeć do Stebnika na Ukrainie i dostarczyć ukraińskiemu partnerowi sprzęt do prowadzenia warsztatów dla osób niepełnosprawnych oraz artykuły spożywcze.


– Staramy się pomóc między innymi tym Ukraińcom, którzy w wyniku migracji wojennej znaleźli schronienie na terenie powiatu przeworskiego. To często bardzo młodzi ludzie, dzieci. Wojna zmusiła ich do rozłąki z rodzicami – mówi Jan Solarz, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Jakości Życia. Organizacja ta realizuje już drugi projekt pomocowy, tym razem długofalowy, skierowany do uchodźców i osób niepełnosprawnych, który nosi nazwę „Wsparcie psychologiczne młodych migrantów oraz wsparcie zawodowe osób niepełnosprawnych na Ukrainie”. – Oferujemy młodym ludziom pomoc psychologiczną oraz zajęcia z pedagogiem. Okrucieństwo wojny, ucieczka z kraju, to wszystko na długo pozostanie w pamięci tych osób, zmieniając ich spojrzenie na świat – opisuje.

Dodatkowo stowarzyszenie postanowiło objąć opieką tzw. wewnętrznych migrantów, którymi opiekuje się ukraiński partner – Terytorialne Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Serce Pomocy” w miejscowości Stebnik na Ukrainie. – Są to często osoby niepełnosprawne, którym ciężko jest wyjechać z kraju objętego wojną. Zostały przewiezione ze wschodnich terenów Ukrainy. Ich stan zdrowia nie pozwolił (…)

Tzw. wewnętrzni uchodźcy przebywający w obwodzie lwowskim to często osoby niepełnosprawne, którym ciężko jest wyjechać z kraju objętego wojną. Dzięki stowarzyszeniu z Widaczowa mogą uczyć się rzemiosła.

fot. materiały organizatora
Tzw. wewnętrzni uchodźcy przebywający w obwodzie lwowskim to często osoby niepełnosprawne, którym ciężko jest wyjechać z kraju objętego wojną. Dzięki stowarzyszeniu z Widaczowa mogą uczyć się rzemiosła.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRywal Chemika się wzmacnia
Następny artykułNVIDIA GeForce RTX 4090, RTX 4080, RTX 4070, RTX 4060, RTX 4050 – specyfikacja układów graficznych Ada Lovelace dla laptopów