A A+ A++

Publikacja z dnia: 21-02-2024 13:02

Na pierwszy rzut oka nakładki na toaletę dla dzieci różnią się jedynie kolorem, ale tak naprawdę, gdy przyjrzeć się szczegółom, to takich różnic – tyle że znacznie ważniejszych – jest dużo więcej. 

Na czym warto się skupić i co będzie wyróżniało najlepsze produkty z tej kategorii?

Materiał ma znaczenie

Ogólnie rzecz biorąc, tworzywa sztuczne nie są super trwałe, ale w tym przypadku wcale nie muszą, za to najlepsza nakładka na toaletę dla dzieci powinna być wykonana nie tylko z relatywnie sztywnego plastiku, ale też w razie konieczności mieć dodatkowe żeberka po spodniej stronie, które zwiększają sztywność całej konstrukcji. To ważne ze względu na ergonomię i komfort, ponieważ wiele tańszych modeli „pracuje” nawet pod ciężarem dziecka, co sprawia, że trudno jest na nich pewnie usiąść. 

Tworzywo powinno być też niewrażliwe na działanie domowych detergentów i w miarę odporne na zarysowania. Chodzi nie tylko o to, żeby na dłużej zachować estetykę, ale też o to, żeby z czasem nakładka nie stawała się coraz bardziej niewygodna w związku z normalnym zużyciem.

Wieszaczek do przechowywania

To bardzo proste rozwiązanie, które jednak nie jest powszechnie stosowane, ale na pewno będzie obecne w najlepszych nakładkach. Chodzi o to, żeby nakładka na toaletę dla dzieci, kiedy nie jest używana, mogła zostać odwieszona czy to na ścianę, czy na krawędź muszli, w zależności od konstrukcji wieszaka.

To ważne, ponieważ pozwala zachować porządek i jednocześnie sprawia, że nakładka zawsze jest pod ręką, więc nawet nieco młodsze dzieci będą w stanie sobie samodzielnie ją zdjąć i nałożyć na sedes.

Trwałe i ergonomiczne zaczepy

Najlepsza nakładka na toaletę dla dzieci będzie z całą pewnością pozwalała na stabilne zamocowanie na sedesie. Tutaj producenci stosują kilka różnych rozwiązań, które mają na to pozwalać – jedne bardziej, inne mniej udane. Ważne jest natomiast to, żeby zaczepy, niezależnie od ich konstrukcji, umożliwiały dziecku samodzielne nałożenie i zdjęcie nakładki. Jednocześnie musi to być system jak najbardziej niezawodny, a więc żeby za każdym razem mocowanie było stabilne. Zważywszy na to, że dziecko nie będzie miało energii, żeby na przykład siłować się z ciężką klamrą, potrzebne są nieco bardziej kreatywne, ale proste technicznie rozwiązania. Zwykle wystarczają po prostu łapki z tworzywa w połączeniu z gumową podbudową, ale tu lista możliwości jest naprawdę długa.

A co z estetyką?

Z punktu widzenia dorosłych estetyka pewnie jest drugorzędna, natomiast warto zwrócić uwagę na to, że dzieciom po prostu łatwiej będzie przekonać się do odwiedzenia toalety na czas, kiedy będzie im się ona zwyczajnie podobała. Jeśli więc będzie tylko taka możliwość, to warto najmłodszych zaangażować w proces wyboru – w końcu nakładkę dzieci będą wybierały dla siebie i samo to będzie już miało wpływ na to, jak się ona sprawdzi w praktyce.

(Materiał partnera)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziś oficjalnie startuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki organizowany przez wieluńską Bibliotekę Miejską i Towarzystwo Przyjaciół Wielunia
Następny artykułPromocja książki 'Deprawacja' chojnickiej pisarki Sandry Cichej