A A+ A++

(Materiał partnera) Zaproszenie pod dach kota wiąże się z koniecznością zakupu niezbędnych akcesoriów – zwłaszcza, jeśli będzie on zwierzęciem niewychodzącym. Must have wyposażenia dla czworonoga to – obok miseczek, posłania i zabawek – wygodna kuweta oraz drapak.

Kuweta dla kota – wybór rozmiaru i materiału

Odpowiednia kuweta jest równie istotna jak dobrej jakości karmy dla kotów. Pozwala mruczkowi w komfortowych warunkach załatwiać potrzeby fizjologiczne, zaś właścicielowi ułatwia sprzątanie po pupilu i utrzymanie czystości w mieszkaniu. Planując zakup, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość kuwety oraz materiał, z jakiego została wyprodukowana. Jej rozmiary powinny uwzględniać liczbę kotów w domu oraz ich gabaryty. Z oczywistych względów kociaki potrzebują mniej przestrzeni niż osobniki dorosłe. Kuwet potężnych rozmiarów wymagają zaś koty niektórych dużych ras.

Wybierając kuwetę, warto stawiać na modele z wysoce trwałych materiałów. Plastik, choć tani, szybko ulega zniszczeniu, a tym samym kuweta prędko nadaje się do wymiany. Lepiej sprawdzają się inne tworzywa sztuczne, na przykład wytrzymały polipropylen, a także drewno. Kuwety z tego naturalnego surowca nie tylko przez długi czas zachowują swoje pierwotne walory, ale i prezentują się niezwykle designersko.

Kocia toaleta – otwarta kontra kryta

Zakup kociej toalety wiąże się również z decyzją, czy postawić na model odkryty czy też kuwetę zamkniętą. Tę pierwszą opcję trzeba rozważyć, jeśli futrzak nie chce korzystać z toalety z zadaszeniem. Jeżeli zaś ją akceptuje, lepiej wybrać model kryty. Taka kuweta dla kota – zwłaszcza z wymiennym filtrem pochłaniającym zapach – to gwarancja, że przykra woń nieczystości nie rozprzestrzeni się po całym mieszkaniu. Jeśli zaś kocia toaleta dodatkowo będzie wyposażona w ruchome drzwiczki, kot – energicznie zakopując odchody – nie będzie wyrzucał zużytego żwirku na zewnątrz. Co więcej, model kryty zapewni mu intymność.

Jeśli opiekun czworonoga dysponuje większym budżetem, warto, aby skusił się na zakup kuwety samoczyszczącej. Taki model w formie domku z pojemnikiem na nieczystości to ogromna wygoda dla domowników – redukuje konieczność częstego sprzątania kociej toalety.

Drapak dla pupila – poziomy, pionowy, a może wielopoziomowy?

Behawioralne potrzeby kota zaspokaja także drapak. W naturze nasze sympatyczne futrzaki chętnie wspinają się po pniach drzew, zdzierając w ten sposób stare pazury. Zamknięte w czterech ścianach nie mają takiej możliwości, stąd niszczą dywany czy tapicerkę mebli. Tymczasem, aby uniknąć dewastacji mieszkania wystarczy podarować swojemu pupilowi drapak dla kota i zachęcić go do korzystania z niego. Najprostsze sprzęty mają formę kładzionych na podłogę deseczek obciągniętych grubym włóknem. Alternatywę dla drapaków poziomych stanowią modele pionowe, najczęściej mocowane do ściany. Wybór któregoś z nich powinien być uzależniony od nawyków i upodobań zwierzaka.

Opiekunowie dysponujący w mieszkaniu odpowiednią ilością miejsca mogą postawić na wielofunkcyjne kilkupoziomowe “drzewka”, w których drapak jest tylko jednym z elementów całości. Obok powierzchni płaskich i słupków owiniętych sizalem tego rodzaju konstrukcje posiadają zwykle akcesoria zapewniające futrzakom relaks oraz zabawę. Zaopatrzone są w hamak lub inny rodzaj posłania, a także budki, w których kot może się w spokoju zaszyć. Producenci wyposażają je także w platformy umieszczone na wielu poziomach, doskonałe do biegania i skakania oraz bogaty wybór zabawek.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułРоссияне ударили по трем районам Харьковщины. В ОВА сообщили, есть ли пострадавшие
Następny artykuł“Кнопка паніки” для жінок і робот-сортувальник: як українці відкривають бізнес у Данії і хто їм у цьому допомагає