A A+ A++

Termomodernizacja budynku to coś, czego trudno uniknąć w przypadku inwestowania w domy z rynku wtórnego oraz zarządzania lokalami użytkowymi. Wiąże się ona z zaawansowanymi pracami, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Dowiedz się, na czym zazwyczaj ona polega oraz z jakimi pracami się wiąże!

Wybranie odpowiednich rozwiązań z zakresu ogrzewania i wody ciepłej do nowo wybudowanego domu bywa prawdziwym wyzwaniem. Jest bowiem inwestycją na lata, wiąże się z stosunkowo wysokimi kosztami oraz determinuje późniejszy komfort korzystania z przestrzeni. Trudno bowiem o efektywną pracę lub wygodne życie w budynku niedogrzanym lub takim, którego użytkowanie wiąże się z wysokimi kosztami w sezonie grzewczym. Odpowiedzią na wszystkie problemy z tego zakresu jest wybranie odpowiednich systemów – zarówno do budynku, który dopiero jest budowany, jak i tego nabytego z rynku wtórnego. W drugim przypadku, czyli w sytuacji gdy jest się zarządcą lub właścicielem budynku z rynku wtórnego, w celu obniżenia wydatków oraz poprawy komfortu konieczna może okazać się termomodernizacja.

Na czym polega termomodernizacja budynku?

Pod terminem termomodernizacji budynku kryje się cały zespół działań, których celem jest ograniczenie ilości niezbędnej do wygodnego korzystania z lokalu energii cieplnej. W skład działań termomodernizacyjnych wchodzą zarówno rozwiązania, których celem jest ograniczenie strat ciepła (np. wymiana okien i drzwi), jak i te, które polegają na unowocześnieniu dotychczasowych sposobów jego ogrzewania (np. instalacja pompy ciepła). Obecnie dostępna jest cała masa systemów, które pozwalają także na bardziej etyczne i ekologiczne pozyskiwanie i wykorzystywanie energii cieplnej, co dla wielu osób ma duże znaczenie. W wielu przypadkach można uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji budynku, zwłaszcza gdy stawia się na urządzenia i systemy ograniczające emisję CO2 do atmosfery.

Co wchodzi w zakres termomodernizacji budynku?

Ze względu na szerokość prac termomodernizacyjnych, trudno wskazać, co dokładnie wchodzi w ich zakres. Zazwyczaj jednak podstawą jest ocieplenie lub docieplenie budynku, np. za pomocą styropianu czy wełny mineralnej. Już samo ocieplenie znacznie poprawia efektywność wykorzystywania energii w ogrzewanej przestrzeni. Nierzadko konieczne jest wymienienie także okien fasadowych oraz drzwi zewnętrznych na takie, których użytkowanie nie wiąże się ze stratami ciepła. W skład standardowych prac wchodzi także optymalizacja instalacji wewnętrznych, a nawet wymiana jej w całości na nowocześniejsze rozwiązania (np. te tworzone przez aircon.panasonic.eu. Dokładny plan termomodernizacji budynku jest każdorazowo dopasowywany do indywidualnych użytkowników budynku oraz ich budżetu.

Czy świece sojowe są zdrowe?

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo świec. Dla miłośników długich i relaksujących wieczorów, producenci stworzyli świece zapachowe,…

Szafki z umywalką – dostępne rodzaje

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań jeśli chodzi o wyposażenie łazienki są szafki z umywalką. Popularność tej opcji…

Jak prawidłowo ostrzyć noże?

Zapewne wiesz, że nie każde noże kuchenne można naostrzyć domowymi sposobami. Część z nich należy oddać do specjalisty, by móc…

Fotowoltaika w Wielkopolsce – czy warto inwestować w panele słoneczne?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zanieczyszczenie powietrza jest naprawdę duże. Oczywiście na taki stan rzeczy wpływa…

Ogrzewanie lustra w łazience – czy to ma sens?

Lustra w łazienkach są coraz częściej ogrzewane, aby uniknąć sytuacji, w której para wodna powstała w trakcie porannej lub…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZdarzenie drogowe na krajowej „10” w Śmielinie
Następny artykułGmina Dębno bierze udział w VII Nocy Bibliotek / 9 października 2021 r.