A A+ A++

Świetną alternatywą dla tradycyjnego garażu murowanego jest ten wykonany z blachy. Cieszy się coraz większą popularnością, która wynika z licznych zalet tego rozwiązania. Blaszaki chronią auto przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych i kradzieżą. Można je wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko do przechowywania samochodu. Będą świetnym wyborem na każdą porę roku, nawet zimą, wystarczy wybrać model ocieplony.

Co przemawia za wyborem garażu blaszanego?

Do produkcji garaży blaszanych sięga się po różne rodzaje blachy, dzięki czemu inwestorzy mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Jeśli garaż ma być odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i posłużyć użytkownikowi przez długi czas, warto wybrać model wykonany z grubej blachy, wysokiej jakości materiałów. Istotne będzie też to, aby był pokryty farbą podkładową, co przeciwdziała korodowaniu. Montaż blaszaka nie jest trudny, można go postawić nawet samodzielnie lub powierzyć to zadanie firmie zewnętrznej, która zrobi to szybko, sprawnie i precyzyjnie. Ceny garaży blaszanych są bardzo atrakcyjne, nawet w przypadku tych droższych modeli. Na ich korzyść przemawia łatwy i szybki montaż, demontaż. W przyszłości nie będzie problemów z przemieszczaniem garażu, co zresztą ułatwia lekka konstrukcja.

Można je postawić bez fundamentów – za podłoże posłuży wylewka betonowa czy nawet bloki betonowe. Nie trzeba martwić się o żadne pozwolenie na budowę. Nawet w przypadku gotowych modeli można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Dostępne są różne rodzaje, rozmiary i kolory. Najpopularniejszym wykorzystaniem garażu z blachy jest przechowywanie pojazdów, ale równie dobrze sprawdzi się w roli miejsca do majsterkowania. Może pełnić funkcję warsztatu samochodowego – warto wtedy przedłużyć dach, aby uzyskać dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. Blaszak posłuży też jako magazyn na różne rzeczy, składzik na sprzęt ogrodowy/sportowy. Można w nim przechowywać drewno czy węgiel, meble ogrodowe lub materiały budowlane. Więcej na https://www.maritom.pl/

Jak ocieplić garaże blaszane na zimę?

Garaże blaszane mogą być ocieplane, dzięki czemu idealnie sprawdzają się także zimą. Prosta konstrukcja sprawia, że nie ma żadnych problemów z wykonaniem ocieplenia, które uchroni przed ucieczką ciepła. W przypadku ocieplenia na zewnątrz potrzebny będzie odpowiedni styropian, klej, siatka, tynk strukturalny. Łatwiej i wygodniej wykonuje się ocieplenie wewnętrzne – przyklejając płyty styropianu za pomocą pianki montażowej. Jest to tani i skuteczny sposób na ciepły garaż zimą. Zniknie problem z niemożnością uruchomienia silnika na skutek ujemnej temperatury, zacinającym się zamkiem w drzwiach czy oszronionym szybami.

materiał zewnętrzny, artykuł promocyjny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPobierz aplikacje STOP COVID
Następny artykułHubert Urbański twarzą kampanii, która zwraca uwagę na stan morza. “A co, jeśli Bałtyk, jaki pamiętamy, zobaczymy już tylko w muzeum?”