A A+ A++

Czy Uchwała Rady Miejskiej Jasła jest zgodna z prawem? Ile podatnicy dopłacają do stadionu i kortu tenisowego
27 grudnia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

*

Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli uchwałę w sprawie ustalenia stawek jednostkowych dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle na 2020 rok. Uchwałę podpisał przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak.

Do stadionu sportowego przy ulicy Śniadeckich w wysokości 183,63 złote do jednej godziny funkcjonowania.

Do obiektu kortów tenisowych w wysokości 40,44 złote do jednej godziny funkcjonowania.

Do obiektu basenu otwartego w wysokości 121,93 złote do jednej godziny funkcjonowania.

Do obiektu lodowiska w wysokości 185,96 złotych do jednej godziny funkcjonowania.

Do obiektu siłowni w wysokości 20,57 złotych do jednej godziny funkcjonowania.

Do obiektu hali sportowej w wysokości 62,89 złote do jednej godziny funkcjonowania.

Do obiektu krytej pływalni w wysokości 148,20 złotych do jednej godziny funkcjonowania.

Do obiektu Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w wysokości 51,87 złotych do jednej godziny funkcjonowania.

Do obiektu Parku Linowego i toru BMX w wysokości 100,83 złotych do jednej godziny funkcjonowania. 

Co na Sesji mówił radny Marcin Węgrzyn 

– Utrzymanie kortów tenisowych wynosi 142 802 złote, a przewidywane dochody z tego tytułu to 22 tysiące złotych. Wydaje mi się, że są to małe przychody.

– Jakie powziął Pan kroki, aby zachęcić ludzi do korzystania z kortów i aby zwiększyć przychody – pytał radny Marcin Węgrzyn.

Marcin Węgrzyn – radny Rady Miejskiej Jasła

– Na pewno w tej kwestii są różne pomysły. Pierwszy pomysł to jest taki, że trzeba by było zrezygnować z konkurencyjnego obiektu, który mieści się przy ulicy Sportowej, z tego powodu, że jest to na terenach podlegających miastu i stanowi to dla nas duże zagrożenie, jeżeli chodzi o konkurencje. No bo jest to stadion kryty, więc ma możliwość funkcjonowania przez cały rok i tym samym uzyskiwania znacznie większych dochodów.

Co do naszego kortu, jeżeli chodzi o jego utrzymanie i stan nawierzchni, to jest to bardzo chwalone przez korzystających z tego obiektu. Wiadomo, że jego atrakcyjność by wzrosła, gdyby znalazły się środki na jego zadaszenie, czego życzyli by sobie wszyscy, a szczególnie ci uprawiający tenisa. No ale mamy sytuację, jaką mamy. Trzeba spojrzeć tak naprawdę obiektywnie, że do wszystkich tego typu obiektów – nie tylko w Jaśle, lecz w Polsce i na całym świecie miasto dopłaca. Nie ma takich obiektów, które same by się utrzymywały.

Co innego, jeżeli ktoś prowadzi jakiś tam obiekt prywatnie i haruje 24 godzin na dobę i potrafi utrzymać korty – mówi Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Panie dyrektorze, Pan mówi o tym, żeby likwidować obiekt przy ulicy Sportowej, aby likwidować konkurencję MOSIR-U. Ja uważam zupełnie inaczej. Uważam, że może należało by obiekt MOSiRu przekazać w ręce prywatne i ręce prywatne pokazały by, że potrafi a na tym zarabiać. Bo jeżeli człowiek sam ten obiekt przy ulicy sportowej utrzymuje i czerpie z niego jakiś dochód, nie dokłada do tego, to jakoś potrafi to robić. A u nas dokładamy 140 tysięcy. Dla mnie to spora kwota i budzi to moje wątpliwości – mówił radny Marcin Węgrzyn.

Bogdan Ziemba – radny Rady Miejskiej Jasła 

Ten Pana rodzaj myślenia jest już z minionej epoki. Chcemy podnieść dochody na naszych obiektach poprzez likwidowanie konkurencji. Nie tędy droga – mówił radny Bogdan Ziemba.  

Krzysztof Czeluśniak – radny Rady Miejskiej Jasła 

Jeżeli chodzi o korty tenisowe, to dla mnie jako mieszkańca konkurencja jest wskazana, bo ceny są niższe. Ale nie likwidując, lecz konkurując – jakością kortów, i jakością obsługi – mówił radny Krzysztof Czeluśniak.

Skąd się biorą tak wysokie dopłaty do kortów i siłowni – pytał radny Czeluśniak.

– Sam prezydent powiedział, że wraz ze wzrostem płac rosną ceny towarów – mówił Tadeusz Baniak.

Tadeusz Baniak – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle 

Nigdzie nie widzę stadionu przy ulicy Sikorskiego? Nie wiem, czy stadion istnieje, czy też nie. Czy pracuje, czy też nie pracuje. Nidzie nie jest wykazane, aby był tam pracownik, nie widać dochodów z tego stadionu. Co się dzieje właśnie z tym stadionem przy ulicy Skorskiego? Opieramy się na dokumentach, a we wniosku, który Pan złożył. Nasza uchwała dotyczy jednego stadionu, a nie ma stadionu przy ulicy Sikorskiego – pytał Marcin Węgrzyn.

On jest przewidziany jako kompleks stadionów – stadion przy ulicy Śniadeckich i stadion przy ulicy Sikorskiego i stanowi to jak gdyby jedną całość. Kalkuluje się koszty wobec tych dwóch obiektów – mówił Tadeusz Baniak.

Czy przy stadionie na ulicy Śniadeckich jest ukryty stadion przy ulicy Sikorskiego – pytał radny Węgrzyn.

Jacek Borkowski – skarbnik miasta Jasła  

– Tutaj są liczone faktycznie obydwa stadiony i myślę,że tutaj w treści uchwały dobrze by było żebyśmy doprecyzowali do obiektu stadionu sportowego przy ulicy Śniadeckich i ulicy Sikorskiego. Myślę, że nie będziemy mieli wtedy najmniejszej wątpliwości. Proszę to potraktować jako błąd pisarski – mówił Jacek Borkowski, skarbnik Miasta Jasła.  

Henryk Rak -Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła 

Podpisana przez Henryka Raka uchwała dotyczy  dotacji przedmiotowej do jednej godziny funkcjonowania stadionu sportowego przy ulicy Śniadeckich w wysokości 183,63 złote, gdy w rzeczywistości podana kwota stanowi dotację do funkcjonowania dwóch stadionów, tj. stadionu przy ulicy Śniadeckich i stadionu przy ulicy Sikorskiego,  o czym podczas obrad Sesji  mówił skarbnik  Jacek Borkowski. 

St.G. 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCitizenGo: Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy! PROTESTUJ !!! Już 1,24 mln podpisów
Następny artykułWolontariat jest kobietą