A A+ A++

Regulamin WRC2 sprawia, że śledzenie sytuacji w mistrzostwach jest do pewnego stopnia utrudnione. Z trzynastu rund kalendarza każda załoga wybiera bowiem dowolne siedem, a następnie sześć wyników zaliczanych jest do końcowej tabeli.

Oliver Solberg i Elliott Edmondson swój siódmy – ostatni punktowany – występ zaliczyli w Chile. Gdyby wygrali w Ameryce Południowej, cieszyliby się z mistrzostwa. Wszystko szło po ich myśli aż do dziesiątej próby. Później przytrafił się kapeć i konieczna była zmiana koła. Strata ponad półtorej minuty była już nie do odrobienia.

Ostatecznie Solberg i Edmondson finiszowali na czwartej pozycji. Pozostali liderami tabeli, ale mistrzostwo zależy już nie od nich, ale od postawy rywali.

– To boli – cytuje Solberga serwis WRC.com. – Znacie mnie i wiecie, ile ten sport dla mnie znaczy. O tym tylko myślę i tylko to się liczy. Jest ciężko. Myślę, że zasłużyliśmy tutaj na wygraną. Zrobiliśmy wszystko, co było można.

– Przyjechaliśmy tutaj wiedząc, że zwycięstwo wystarczy i wszystko wyglądało bardzo dobrze. Mieliśmy tempo, czułem się komfortowo w samochodzie. Potem mogłem jedynie „iść wszystko” w niedzielę. Wraz z Elliottem świetnie się w samochodzie bawiliśmy. Wygraliśmy dziś wszystkie oesy i to miłe.

Czytaj również:

Główni – i jedyni – rywale Solberga w walce o laur w WRC2: Yohan Rossel i Florian Barral oraz Sami Pajari i Enni Malkonen mogą zebrać punkty jeszcze w jednym rajdzie. Rossel i Barral muszą wygrać kategorię podczas Europy Środkowej, natomiast Pajariemu i Malkonen wystaczy do mistrzostwa drugie miejsce w Rajdzie Japonii.

– Jest jak jest – kontynuował Solberg. – Przejechaliśmy nasze siedem rajdów i niezależnie od tego, co się wydarzy, czy wygramy, czy nie, jestem bardzo dumny ze wspólnego sezonu z Elliottem, Skodą Motorsport i Toksportem. Chcę podziękować wszystkim za ciężką pracę. To był naprawdę niesamowity sezon.

– Chile również było wspaniałe. Fantastyczny rajd i ludzie. Podziękowania dla wszystkich kibiców. To była przyjemność.

Czytaj również:

Polecane video:

Oglądaj: Kajetanowicz/Szczepaniak w chilijskiej mgle – onboard

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЩо ніколи не можна говорити дитині: вісім найшкідливіших фраз
Następny artykułDyrektor łódzkiego muzeum, któremu pracownicy zarzucali mobbing, rezygnuje z funkcji