A A+ A++

Od lat utrzymuje się zabobonna wiara w moc sprawczą kolejnych rodzajów postępowań i wyspecjalizowanych instrukcji dla sądów.

Stan zakorkowania najlepiej znamy z naszych dróg. Polega on na tym, że w tym samym miejscu i czasie nie mogą się zmieścić na drodze wszyscy chętni. Korki na drogach najczęściej są cykliczne i przejściowe, czyli powstają w czasie np. wyjazdów i powrotów do pracy albo z wakacji. Można korków unikać, wybierając inny czas lub trasę. Zakorkowanie sądów nie jest ani cykliczne, ani przejściowe, ponieważ ma charakter stały, towarzyszy nam i nasila się konsekwentnie od lat. Jedni mówią, że tak chyba musi być, a inni, że właśnie reformują i będzie poprawa. Oczywiście jedni i drudzy nie mają racji. I jak nie chcemy uznawać zakorkowania sądów za rzecz normalną, tak samo nie możemy się doczekać skutecznej reformy i przesunięcia zakorkowanych sądów do przeszłości.

Odkorkowanie sądów jest tak samo trudne jak odkorkowanie naszych miast i dróg. Ale jest możliwe, chociaż, oceniając po wynikach, dotychczasowe metody raczej się nie sprawdziły. Co więc możn…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHołownia skorzystał ze szczepienia dla 40-latków, a wcześniej chciał dymisji Dworczyka
Następny artykułPlusLiga. Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 3:1. Skrót meczu (POLSAT SPORT). Wideo