A A+ A++

Na rynku nieruchomości szykują się zmiany. fot. Shutterstock

Deweloperzy odczuwają, że klientów zainteresowanych zakupem mieszkania jest mniej – szczególnie tych, którzy planowali posiłkować się kredytem hipotecznym. Katarzyna Unold dodaje, że nad mieszkaniówką zbierają się chmury.

  • Rozgrzany do tej pory rynek mieszkaniowy czeka zimny prysznic. 
  • Popyt na kredyty mieszkaniowe w lipcu spadł o 66,8 proc, a liczba osób wnioskujących o kredyt mieszkaniowy o 67,8 proc. rok do roku.
  • Rosnąca inflacja oraz dewaluacja złotówki spowodowały, że spora część klientów uruchomiła swoje zasoby gotówkowe inwestycyjnie.

Czy rynek nieruchomości czeka w przyszłym roku zimny prysznic?

Zainteresowanie naszymi inwestycjami jest wciąż stosunkowo duże. Oczywiście, odczuwamy, że klientów jest mniej, szczególnie tych, którzy planowali posiłkować się kredytem hipotecznym przy zakupie mieszkania. Obserwujemy jednak większe zainteresowanie klientów gotówkowych. Warto również dodać, że ACCIONA od 30 lat działa na terenie Warszawy, co sprawia, że mamy też stałych klientów. Takich, którzy wiedzą, jak budujemy i wracają do nas, by po raz kolejny kupić mieszkanie. Patrząc jednak z perspektywy całego rynku, muszę przyznać, że zainteresowanie mieszkaniami spadło. Jak podaje BIK popyt na kredyty mieszkaniowe w lipcu spadł o 66,8 proc, a liczba osób wnioskujących o kredyt mieszkaniowy o 67,8 proc. rok do roku.


Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca ACCIONA

Czy trudna sytuacja miała także wpływa na sprzedaż w ACCIONA?

Wszyscy znamy obecną sytuację na rynku kredytów hipotecznych i zdajemy sobie sprawę, że na pewno nie jest czynnik wspierający sprzedaż mieszkań. Warto jednak dodać, że rosnąca inflacja oraz dewaluacja złotówki spowodowały też, że spora część klientów uruchomiła swoje zasoby gotówkowe inwestycyjnie. Wielu z nich to nasi klienci. Na tle obecnej sytuacji, czyli bardzo trudnych warunków rynkowych i ograniczenia dostępu do kredytów hipotecznych – naszą sprzedaż nadal oceniam pozytywnie. Uważam jednak, że wpływ na nią miało wiele kwestii, m.in. renoma firmy, stali klienci, atrakcyjność prowadzonych inwestycji oraz odpowiednia i konkurencyjna względem innych, warszawskich inwestycji, cena.

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
artek
Gość
5 dni temu

Wydaje mi się że jednak więcej kupujących interesuje się nowymi mieszkaniami, najlepiej jak są położone w spokojnej okolicy takimi jak osiedle Strefa Cegielnia w Krakowie

Poprzedni artykułJechał hulajnogą. Zapłaci wysoki mandat
Następny artykuł🌾👩‍🌾 Dożynki w Kuźnicy świętowano hucznie. Deszcz nie odstraszył biesiadników🧑‍🌾🌾