A A+ A++

Oczy są zwierciadłem duszy, jednak nowe badania ujawniły, że są również “oknem do mózgu”. Naukowcy odkryli zależność między wyglądem naszego oka a poziomem inteligencji. Chodzi w szczególności o ten element.

Nasze oczy zdradzają więcej, niż nam się wydaje. Oprócz emocji mogą one ujawnić niektóre cechy naszej osobowości. To jednak nie wszystko. Naukowcy znaleźli zależność między wielkością źrenicy a inteligencją. Oto, po czym poznamy osoby inteligentne.

Zobacz również: Co kształt oczu mówi o twoim charakterze? Zdradza więcej niż myślisz

Od czego zależy wielkość źrenicy człowieka? 

Jak powszechnie wiadomo, wielkość naszych źrenic zmienia się, w zależności od ilości światła, które wpada do oka. Odpowiedzialna jest za to tęczówka. 

W jasnej przestrzeni tęczówka naszego oka kurczy się, przez co nasze źrenice ulegają zwężeniu. Dzięki temu ograniczają nadmierną ilość światła, która mogłaby wpaść do naszego oka. W dobrych warunkach oświetleniowych nasze źrenice nie tylko umożliwiają nam dokładne i ostre widzenie, ale również chronią nasze fotoreceptory przed uszkodzeniem. 

Z kolei w ciemności tęczówka naszego oka rozkurcza i rozciąga się. Przekłada się to na poszerzenie źrenic. Dzięki temu większa ilość światła może wniknąć do naszego oka, przez co jesteśmy w stanie w pewnym stopniu przyzwyczaić się do ciemności i rozpoznać w niej kształty obiektów, które widzimy. 

Jak się jednak okazuje, nie tylko światło wpływa na wielkość naszych źrenic. Naukowcy udowodnili, że wielkość źrenic zależy również od naszego stanu emocjonalnego. Przykładowo, jeśli odczuwamy silne pozytywne emocje, takie jak podekscytowanie, radość czy zakochanie nasze źrenice rozszerzają się, nawet gdy nie brakuje im światła. Wielkość źrenic może być również efektem ubocznym zażycia niektórych leków. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJ. Kuisz w “Gościu Wydarzeń”. Zaczęliśmy oswajać swoje państwo
Następny artykułThurnbichler odsunął go od pierwszej kadry. Polski skoczek wreszcie zabrał głos