A A+ A++

Mieszkańcy ulicy Łapiguz w Łukowie, czyli drogi krajowej 76, od lat czekają na chodnik. Co kilka miesięcy w tej sprawie interweniują władze miasta i radni. Ostatnie pismo dotyczące planów budowy chodnika może napawać „delikatnym” optymizmem.

Ulica Łapiguz, czyli droga krajowa nr 76, prowadzi w kierunku Stoczka Łukowskiego. Od lat mieszkańcy tej części Łukowa zabiegają o budowę chodnika. To zadanie, które leży w kompetencjach lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W imieniu mieszkańców interweniują w tej sprawie władze miasta i radni. W grudniu 2019 roku Generalna Dyrekcja informowała, że planuje budowę chodnika wzdłuż ulicy Łapiguz na lata 2023 – 2028. Dziś w tym temacie pojawia się nowa informacja, napawająca „delikatnym” optymizmem.

Ta informacja, to odpowiedź z Lublina na pismo radnego Arkadiusza Pogonowskiego: – To co najistotniejsze w mojej ocenie to fakt, że zarządca drogi podaje, że budowa chodnika ujęta jest w ich wewnętrznym programie ochrony zdrowia i życia pieszych. A to, czy zadanie będzie realizowane zależy od „góry” Generalnej oraz Ministerstwa Infrastruktury – mówi nam radny, i dodaje: – Porównując ostatnią korespondencję z GDDKiA widzę postęp. W piśmie z grudnia 2019 roku Generalna mówiła, że owszem będziemy budować chodnik, ale planujemy to na 2023 – 2028. A teraz, w odpowiedzi sprzed kilku dni (20.05.2021), mówi o szansach zrealizowania tego zadania w latach 2021 – 2024.

Zdaniem radnego może to oznaczać, że jest szansa na szybsze powstanie chodnika. Jego zdaniem należy nadal upominać się o tę inwestycję i pisać pisma po to, aby w Lublinie nikt o tej sprawie nie zapomniał. Radny Pogonowski wraz z mieszkańcami planują akcję zbierania podpisów. Chcą je wysłać do Lublina. Czy takie działania przyniosą efekty? Zobaczymy.

Odpowiedź z GDDKiA oddział w Lublinie TUTAJ

AKup/DW

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Dniu Pszczoły 2 mln.zł dla Pszczelarzy od Samorządu Woj. Wielkopolskiego
Następny artykułTeleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK)