Uczucie niewyspania i zmęczenia o poranku oraz silne, przewlekłe bóle pleców motywują wiele osób do szybkiej wymiany niskiej jakości materaca na nowy. Wiele ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, iż wysokiej jakości podłoże bezpośrednio przyczynia się do poprawy higieny snu oraz jej efektywności. Dzięki dopasowaniu parametrów materaca do osobistych potrzeb użytkownika pozwala budzić się pełnym sił, zrelaksowanych oraz gotowym do działania. W jaki sposób materac zwiększa wydajność nocnej regeneracji?
Wpływ materaca na jakość snu – co warto wiedzieć?
Łóżko w sypialni jest miejscem, w którym każda osoba spędza sporą część życia. Zapewnienie sobie najlepszych warunków do snu jest jednym z czynników, który pozwoli zachować zdrowie, dobre samopoczucie oraz prawidłowe działanie kręgosłupa przez wiele lat. Dobry materac powinien wyróżniać się wysokogatunkowym wykonaniem oraz przemyślaną konstrukcją i wypełnieniem, dzięki czemu doskonale wesprze układ szkieletowy i mięśniowy w trakcie odpoczynku. Jego wybór i najlepsze dopasowanie do użytkownika pozwala pozytywnie działać na organizm w pięciu płaszczyznach:
- łagodząco i profilaktycznie na bóle kręgosłupa i pleców,
- regenerująco na mięśnie, dzięki usuwaniu napięć i skurczy włókien mięśniowych,
- uspokajająco na organizm, dzięki zwiększeniu poziomu relaksacji i ukojenia,
- naprawczo na najważniejsze układy wewnętrzne organizmu człowieka,
- wspierająco na układ nerwowy i funkcjonowanie mózgu.
Jedne z najlepszych materacy na rynku można znaleźć w ofercie marki Hilding. To marka, która oferuje podłoża o zróżnicowanym wypełnieniu, stopniu twardości i rozmiarze, co umożliwia ścisłe dopasowanie podłoża do swoich potrzeb.
Prawidłowa postawa ciała podczas snu – jak to możliwe?
Materac, którego zadaniem jest poprawa jakości snu użytkownika powinien wykazywać cechy umożliwiające mu utrzymywanie układu szkieletowego i ciała człowieka w naturalnej, swobodnej pozycji. Twardość – to jeden z parametrów, które bezpośrednio przyczynia się do poprawy higieny i efektywności snu, a także pozwala na stworzenie najlepszych warunków do odpoczynku.
W ofercie producenta Hilding można znaleźć podłoża o zróżnicowanym stopniu twardości. Miękkie modele z oferty Hilding są stworzone dla lekkich osób, z kolei podłoża twarde i średniotwarde będą odpowiednie dla par oraz osób ze zwiększoną masą ciała. Dopasowanie podłoża do wagi użytkownika umożliwia utrzymanie właściwej pozycji mięśni i kręgosłupa przez całą noc i uniknięcie uginania się powierzchni materaca, co przekłada się na usuwanie bólu i napięć, a także zwiększenie komfortu snu.
Wypełnienie materaca – na co zwrócić uwagę?
Producent Hilding, w swojej ofercie posiada materace konstruowane z myślą o potrzebach użytkowników z różnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Dopasowanie wypełnienia do swoich potrzeb z pewnością pozytywnie wpływa na jakość snu, a tym samym zwiększenie efektywności nocnego odpoczynku i wydajności organizmu następnego dnia.
Modele piankowe, które oferuje producent, wyróżniają się budową z wysokoelastycznych blatów pianek najwyższej jakości, na przykład model Modern. To podłoże wykonane z odpornej na nacisk ciała pianki HR, która właściwie utrzymuje każdy odcinek kręgosłupa podczas snu. Odpowiednia budowa blatu piankowego w modelu zwiększa cyrkulację powietrza, a tym samym stwarza warunki, które uniemożliwiają rozwój patogenów w jego wnętrzu.
Marka Hilding oferuje także nowoczesne podłoża sprężynowe, których budowa opiera się o instalację systemu sprężyn bonnelowych, InterActive lub MultiPocket, jak na przykład w materacu Hilding Flamenco. Rozlokowanie pojedynczych sprężyn na całej powierzchni materaca oraz stworzenie siedmiu stref twardości pozytywnie wpływają na odpoczywający organizm, a także zapewniają mu prozdrowotne działanie i niwelowanie bólu pleców.
Wybór wysokogatunkowego materaca pozwala w znacznym stopniu poprawić jakość snu i nocnej regeneracji. Marka Hilding oferuje również wysokiej klasy poduszki oraz kołdry, które pozwolą dodatkowo ulepszyć warunki do odpoczynku.
Materiał zewnętrzny
Napisany dnia: 01.07.2021, 08:28
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS