A A+ A++

Burmistrz Ryszard Niedziółka znany jest z tego, że nie odpowiada szczegółowo, używa jakiejś enigmy lub odpowiada tak wymijająco, że nie porusza w żadnym stopniu meritum sprawy. Tak samo jest w sprawie projektu “Odnawialne źródła energii w Gminie Miejskiej Kętrzyn”, którego miasto nie podpisało z niewiadomych do tej pory powodów.

Pomóc w tej sprawie burmistrzowi miała hejterska strona stopfejk.pl, która tłumaczyła się, że panele fotowoltaiki są przestarzałe, że nie są produkowane i tak dalej. Chcieli nam udowodnić, że nic nie wiemy i nie powinniśmy się tym interesować. Nas to interesuje, bo miasto Kętrzyn straciło dużą szansę na dofinansowanie i generowanie oszczędności w zużyciu prądu.

W tym artykule przyjrzymy się odpowiedziom burmistrza Ryszarda Niedziółki i obalimy to, że podaje nieprawdziwe informacje. Możliwe, że w tej sprawie również wyciągniemy odpowiednie konsekwencje prawne za zatajanie prawdy.

Pytanie 1. Dlaczego nie podpisano umowy na dofinansowanie projektu “Odnawialne źródła energii w Gminie Miejskiej Kętrzyn” z Urzędem Marszałkowskim?

Instalacja zaprojektowana w 2017r. nie spełnia wymagań stawianych w roku 2020, co wiąże się z nieopłacalnością inwestycji oraz długim terminem zwrotu poniesionych kosztów – odpowiada burmistrz.

Pora obalić ten mit. Z ponad 240 złożonych projektów w 2017 roku jedynie miasto Kętrzyn i gmina Kętrzyn nie podpisały umów na realizacje tych projektów. Natomiast w rozmowie z mrągowskimi urzędnikami dowiedzieliśmy się, że niedługo rozpocznie się przetarg na realizację projektu z 2017 roku. Tak samo odbyło się w gminie Węgorzewo i innych miejscach regionu. W rozmowie zwróciliśmy się do pracowników Urzędu Marszałkowskiego, którzy jasno przedstawili, że do każdej umowy można napisać aneks. Nic też nie stało na przeszkodzie, aby Urząd Miasta w Ketrzynie to zrobił i zmienił projekt na dofinansowanie. Nie wiemy czy coś było przestarzałe czy może wyszło lenistwo burmistrza w podpisaniu umowy?

Pytanie 2. W artykule (na stronie stopfejk.pl) opisano, że w projekcie zaproponowano przestarzałe modele płyt fotowoltaicznych. Jaki model paneli słonecznych został przedstawiony w projekcie?

Odpowiedź: W projekcie przedstawiono pojedyncze moduły, które miały osiągać moc zmienną rzędu 256 W. Elementy te produkowane są z krzemy monokrystalicznego.

Odpowiedź burmistrza niczego szczególnego nie mówi. Postanowiliśmy obalić mit hejterskiej strony wspieranej przez radnych z AS-a i samego burmistrza. Poprosiliśmy w tej sprawie przedstawicieli kilku firm w naszym regionie, aby opowiedzieli nam o fotowoltaice oraz o przedstawionych modelach płyt. Wymienione w odpowiedzi panele nadal są w użytku, są dostępne na rynku przez wiele różnych firm. Dla ciekawych wszystkie panele słoneczne są obecnie produkowane z krzemu monokrystalicznego. Dlaczego na stronie stopfejk.pl podano kłamstwo? Ta strona miała działać inaczej? Nadal pytamy, co w tym projekcie jest przestarzałe?

Na trzecie pytanie dotyczące, czy burmistrz mógł stworzyć aneks do umowy już nie odpowiedział. Pokazane wyżej odpowiedzi obrazują, że burmistrz Niedziółka nie ma pojęcia o czym pisze.

Przykład Mrągowa i Węgorzewa jasno obrazują, że ten projekt można było zrealizować. Stworzyć w Ketrzynie miejsca, gdzie produkuje się prąd w sposób ekologiczny i oszczędny. Zadaliśmy kolejne pytania do Urzędu Miejskiego w Kętrzynie. Liczymy na szybką i jasną odpowiedź bez zasłaniania się formułkami prawnymi. Tym razem liczymy na szczerość burmistrza Niedziółki.

Po raz kolejny jestem zawiedziony działaniem Ryszarda Niedziółki i jego ekipy wielkich pomocników. Czy burmistrz tymi odpowiedziami chciał nas zbyć? Czy było to celowe oszukanie redaktora? Odpowiedź na odczepkę, bo jesteśmy młodzi i aktywni? Czy nie chce w ogóle odpowiedzieć, bo wie, że przepadły dla miasta ogromne pieniądze?

Co państwo sądzą o tej sytuacji? Zostawcie swoją opinię w komentarzu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJastrzębski Węgiel ma nowego atakującego
Następny artykułKtóre wyroby mentolowe pozostały na rynku?