Zawody Gminnego Czwórboju Lekkoatletycznego odbyły się 11 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Gorczenicy. W turnieju wzięły udział trzy szkoły podstawowe: z Szabdy, Gortatowa oraz Gorczenicy. W konkursie wystartowało w sumie trzydzieścioro sześcioro uczniów (po 6 chłopców i 6 dziewczynek z każdej szkoły). Każde z dzieci brało u dział w czterech konkurencjach: skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 m oraz biegu na 600 m (dziewczęta) i  1000 m (chłopcy). W kategorii dziewcząt zwyciężyło Gortatowo przed Szabdą i Gorczenicą. W kategorii chłopców na pierwszym miejscu uplasowała się Gorczenica przed Szabdą i Gortatowem.

W czasie zawodów panowała serdeczna atmosfera. Dzieci integrowały się ze sobą ucząc się woli walki ale także akceptacji i wyciągania wniosków z porażki. Zespoły uczestniczące w zawodach zostały nagrodzone medalami i piłkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Brodnica.