A A+ A++

We wtorek pogoda pokrzyżowała nasze plany uczestnictwa w jazdach na Torze Modlin, ale dziś nie odpuszczamy. Przy wspaniałej pogodzie i w dobrym towarzystwie szlifujemy swoje umiejętności, które przydadzą nam się przez resztę sezonu!

Wtorkowe i czwartkowe wolne jazdy na Torze Modlin powoli wpisują się na stałe w kalendarz regularnych aktywności warszawskich motocyklistów. Określenie “warszawskich” jest tu mocno orientacyjne, ponieważ zjeżdżają się ludzie z całego Mazowsza, a nawet z dalszych rejonów. 

NAS Analytics TAG

Należy po raz kolejny podkreślić, że nie jest to impreza sportowa – ścigacze są tu zresztą zazwyczaj w mniejszości. Uczestnicy przyjeżdżają na motocyklach bardzo różnej maści, od klasy 125 przez miejskie nakedy, enduro, supermoto po ciężkie turystyki i cruisery. Nawet jeśli przyjedziesz skuterem, nie będziesz wytykany palcami. To trening czysto użytkowy, które na wąskim torze o nawierzchni bardzo zbliżonej do drogowej pozwoli nabrać odpowiednich nawyków. i wyczucia maszyny w warunkach, których nie da się bezpiecznie odtworzyć na ulicy. Przydadzą się przez cały nadchodzący sezon, nie tylko w czasie wakacyjnych wyjazdów i pokonywania górskich winkli, ale też w codziennej orce na ugorze w ruchu miejskim i na trasach międzymiastowych.

My zabraliśmy dziś na Tor Modlin pachnące fabryką Kawasaki Ninja 650. To lekka maszyna sportowo turystyczna, która w tych warunkach czuje się jak ryba w wodzie. Musimy ją co prawda traktować łagodnie, ponieważ jest na dotarciu – ale i tak mamy mnóstwo radości z mierzenia się z zawijasami Modlina. 

Sesja popołudniowa właśnie rusza. Jeśli nie zdążycie, koniecznie wpadajcie w przyszłym tygodniu. Przypominamy – wtorek i czwartek, sesje w godzinach 14-17 i 17-20. W niedzielę 11-14, 14-17 i wieczorna sesja dl pit bike’ów. Koszt uczestnictwa w jednej to 120 zł, co jest bardzo atrakcyjną ceną za 3 godziny szlifowania umiejętności i zbierania dobrych wrażeń. Pamiętajcie również, że w każdej chwili możecie poprosić o radę jednego z zawsze obecnych na torze instruktorów, wśród których najczęściej spotkacie Artura Wajdę. Ciśnienie w oponach, pozycja, technika jazdy? Oni wiedzą wszystko 🙂 My też tu będziemy. Do zobaczenia!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułUniwersytet Zielonogórski przedłuża rekrutację do końca października
Następny artykułMŁODZI PIŁKARZE WRACAJĄ DO TRENINGÓW