Cztery Metry Filipa Dudki

07.09.2021

autor: UM Łęczyca (mk)

Cztery metry w skoku o tyczce jako pierwszy młodzik w Okręgu Łódzkim pokonał Filip Dudka podczas Otwartych Mistrzostw Aleksandrowa Łódzkiego. Rezultatem tym pewnie zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Aleksandrowa w konkursie U-16. Dwukrotnie na najwyższym podium stawała Oliwia Kępska, która była najlepsza w rzucie dyskiem (30.29 m) i w pchnięciu kulą (9.89 m). Sebastian Antosiak tradycyjnie nie miał sobie równych w skoku wzwyż (190 cm) i wieloskoku (12.59 m). Dodatkowo osiągniętym rezultatem w wieloskoku ustanowił oficjalny rekord Okręgu Łódzkiego.

Srebrne medale dla Łęczycy zdobyli Michał Boczkowski w skoku wzwyż (185 cm) i w wieloskoku (11.76 m), Nikola Pałczyńska pchnięciu kulą (9.05 m), Adam Rokita w skoku w dal (5.33 m).

Brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczył najmłodszy zawodnik MKLA Wiktor Głodek  osiągając wynik 8.61 m. Tuż za podium na czwartych miejscach plasowali się: Szymon Pawłowski skok o tyczce (3.10 m) i w skoku wzwyż (165 cm), Wiktor Buchmilller w skoku w dal (5.02 m) i w wieloskoku (10.51 m), Natalia Krysiak w skoku o tyczce (2.20 m).