Tegoroczna akcja „Znicz” trwała od 29 października do 2 listopada. W tym czasie funkcjonariusze ruchu drogowego częstochowskiej policji czuwali nad płynnością ruchu na drogach miasta i powiatu oraz patrolowali okolice cmentarzy.
Wszystko po to, aby zadbać o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. Jak poinformował mł. asp. Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, w porównaniu do lat ubiegłych spadła liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.
– Mundurowi przeprowadzili przeszło 1350 kontroli stanu trzeźwości kierowców. W tym roku zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego. W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu doszło do siedmiu wypadków. Odnotowaliśmy też 68 kolizji. Ujawniono łącznie 402 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 239, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości – mówił mł. asp. Kamil Sowiński.
W czasie długiego weekendu częstochowskich policjantów wspierali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Służby Ochrony Kolei oraz Straży Miejskiej. Głównym zadaniem tych ostatnich było patrolowanie nekropolii w ramach prowadzonej akcji „Hiena”.
– Strażnicy miejscy w miniony weekend współpracowali z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP oraz z częstochowskich komisariatów, dbając o zachowanie spokoju oraz porządku publicznego. Obyło się bez poważniejszych incydentów. Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli 133 telefoniczne zgłoszenia o interwencję. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło wykroczeń drogowych, były to łącznie 24 zdarzenia – tłumaczył Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.
W ciągu minionych czterech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 7 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy miejscy.
Długi, ale spokojny weekend mieli również częstochowscy strażacy.
– Od piątku do poniedziałku jednostki ochrony przeciwpożarowej wyjechały do 60 zdarzeń, z których pożary to 18 interwencji, miejscowe zagrożenia – 40 interwencji oraz dwa alarmy fałszywe – poinformował mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
Jak poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, od początku akcji „Znicz” w całej Polsce doszło do 288 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 345 zostało rannych. Pamiętajmy, że akcja „Znicz” trwa do końca dnia.
BNO
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS