A A+ A++


Nawet jeśli znacząco wzrośnie liczba zachorowań na COVID-19, to 49 proc. Polaków opowiada się przeciwko ponownemu lockdownowi. Z kolei za takim rozwiązaniwem jest 40 proc. badanych; 11 proc. nie ma zdania – wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl.

  • Autor: PAP
  • Data: 15-09-2021, 11:08

49 proc. Polaków przeciw lockdownowi, nawet przy wzroście zakażeń/fot. unsplash.com

Zdaniem Ministerstwa Zdrowia czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera rozpędu. W środę odnotowano 767 nowych przypadkach i 21 zgonów.

Czwarta fala koronawirusa w natarciu

Na zlecenia portalu wPolityce.pl pracownia Social Changes zapytała Polaków: Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie kolejnego lockdownu i obostrzeń epidemicznych, jeśli znacząco wzrośnie liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce?

“Na tak zadane pytanie twierdzącą odpowiedziało 40 proc. badanych. Przeciwko lockdownowi opowiada się niemalże połowa – 49 proc. respondentów, zaś 11 proc. nie miało zdania w tej sprawie” – wynika z danych opublikowanych w środę przez portal.

Kolejny lockdown – Polacy podzieleni

“Wprowadzenie lockdownu popiera 54 proc. wyborców Polski 2050, 46 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej i zaledwie 35 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy”.

Zdaniem portalu badanie potwierdza, że społeczna cierpliwość wobec różnego rodzaju ograniczeń wyraźnie spada. Według w.Polityce.pl warto też podkreślić, że – jak mówią przedstawiciele ministerstwa zdrowia – “czwarta fala to fala osób niezaszczepionych”. W opinii portalu możliwe jest więc, że ewentualne obostrzenia będą w przyszłości dotyczyły osób, które się nie zaszczepiły.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1051 osób w dniach od 3 do 6 września 2021 roku. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułElektromobilność jest jak mleko, a wodór jest jak ser. Tak Hyundai próbuje wyjaśniać napędy przyszłości
Następny artykułUbliżał matce, zamykał ją w domu. 34-latek aresztowany