Czarni Jasło wracają na zwycięską ścieżkę. W sobotnim spotkaniu ósmej kolejki klasy okręgowej (grupa krośnieńska) podopieczni Adama Domaradzkiego pokonali wysoko Zamczysko Odrzykoń 8:2. Hat-trickiem popisał się Darek Bałut.

Darek Bałut/fot. Marcin Dziedzic

Przed tygodniem ulubieńcy jasielskiej publiczności zaledwie zremisowali na własnym boisku z Tempem Nienaszów. Podział punktów był dla zawodników, sztabu trenerskiego, kierownictwa klubu i jego kibiców sporym rozczarowaniem. Nic więc dziwnego, że przygotowując się do wczorajszego meczu z Zamczyskiem Odrzykoń Czarni celowali w komplet punktów. Trener Adam Domaradzki nie mógł skorzystać z usług między innymi Pawła Setlaka, Krzysztofa Szydło, Pawła Kowalkowskiego, czy też Macieja Sowy. Szansę od pierwszej minuty otrzymał Marcin Krajewski. Na ławce spotkanie rozpoczął Darek Bałut. Do gry wrócił Łukasz Urban. Warto zaznaczyć, że w wyjściowej jedenastce pojawił się Hubert Bracik, którego szkoleniowiec Czarnych desygnował do gry na pozycji lewego obrońcy.

Sobotnie spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy. To jednak Zamczysko po błędzie obrońcy Czarnych, zdobyło pierwszego gola. Jaślanie szybko odpowiedzieli za sprawą Patryka Fryca. W pierwszej odsłonie meczu na listę strzelców wpisali się jeszcze Marcin Krajewski i Dawid Florian. Czarni schodzili na przerwę prowadząc 3:1.

Po wznowieniu gry inicjatywa znów znajdował się po stronie gospodarzy. Czwartego gola dla Czarnych zdobył Bartek Rodak. Kilka minut później gol samobójczy sprawił, że goście mogli już tylko marzyć o zmniejszeniu rozmiarów porażki. Tymczasem za strzelanie zabrał się Darek Bałut. Napastnik Czarnych, który na murawie pojawił się w drugiej połowie meczu popisał się hat-trickiem. Choć zamczysko po raz drugi zdołało, w tym meczu znaleźć drogę do bramki gospodarzy, to losy rywalizacji dawno zostały przesądzone.

W najbliższą niedzielę (26 września), w meczu na szczycie Czarni zmierzą się na wyjeździe z Przełomem Besko.

Czarni Jasło zagrali w składzie: Patryk Szostak (GK), Wojciech Myśliwiec, Rafał Mastaj, Hubert Bracik, Dawid Florian, Jakub Wyderka, Łukasz Urban (C), Patryk Fryc, Mateusz Kurdziel, Juan David Toro Arias, Marcin Krajewski – ławka rezerwowych: Łukasz Kuryj (GK), Łukasz Stanek, Karol Szydło, Bartek Rodak, Darek Bałut, Tomasz Pałucki, Bartłomiej Głód.