W ostatniej kolejce spotkań klasy okręgowej w sezonie 2021/22, Czarni Jasło udali się do Sanoka, aby zmierzyć się z drużyną Wiki. Jaślanie potwierdzili wysoką dyspozycję w rundzie rewanżowej, pokonując gospodarzy 4:3. Czarni zakończyli sezon, plasując się w pierwszej trójce ligowego zestawienia.

Goście szybko napoczęli rywala. Już w 4. minucie gry piłkę, choć na raty, umieścił w siatce Marcin Krajewski. Snajper Czarnych skorzystał z doskonałego dośrodkowania Dawida Floriana, który prostym zwodem, oszukał na prawym skrzydle, jednego z obrońców Wiki.

Czarni nie zamierzali zasypiać gruszek w popiele. Dzięki zdecydowanej grze w odbiorze piłki, nie pozwalali sanoczanom na przedostanie się na własną połowę boiska. Co więcej, dyktując tempo gry i mając przewagę nad rywalem, konstruowali kolejne, groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. W 8. minucie meczu, genialnym podaniem do wbiegającego w pole karne Filipaka, popisał się Urban. Piłka minęła linię obrony, po czym spadła wprost na stopę pomocnika Czarnych. Filipak zdecydował się na próbę przelobowania bramkarza. Piłka ostatecznie trafiła w poprzeczkę bramki. Zaledwie minutę później, gospodarze wreszcie przedarli się pod bramkę Czarnych. Strzałem z dystansu, próbował pokonać Niemczyńskiego, kapitan Wiki – Rafał Domaradzki. Bramkarz gości zdołał jednak sparować piłkę za linię końcową boiska.

Goście byli do bólu pragmatyczni w swoich boiskowych poczynaniach. Zdobywali pole, długo utrzymując się przy piłce oraz stawiając na grę na jeden lub dwa kontakty. Tak obrana taktyka opłaciła się w 35. minucie gry, kiedy to po raz drugi na listę strzelców wpisał się Krajewski. Akcja bramkowa rozpoczęła się na prawej stronie boiska od podania Floriana do operującego w środku pola Fryca. Pomocnik Czarnych szybko pozbył się piłki, posyłając krótkie podanie do Bartosza Medei, który kopnięciem z pierwszej piłki, uruchomił wbiegającego w pole karne Filipaka. Skrzydłowy gości, widząc wychodzącego z bramki Adriana Stodolaka, obsłużył podaniem Krajewskiego, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować futbolówkę do siatki.

W końcówce pierwszej odsłony meczu, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Sanoczanie coraz śmielej zaczęli poczynać sobie pod bramką Czarnych. W końcu dopięli swego. Gola kontaktowego dla Wiki, strzałem z rzutu wolnego, zdobył Rafał Domaradzki.

Po zmianie stron, mecz stał się bardziej wyrównany. Obie drużyny starały się atakować bramkę przeciwnika z taką samą determinacją. Z kolejnego gola jako pierwsi, cieszyli się goście. Na listę strzelców w 58. minucie gry spisał się Madeja. Zawodnik Czarnych, mierzonym strzałem z linii pola karnego, pewnie pokonał Stodolaka.

Gospodarze odpowiedzieli w 69. minucie gry trafieniem Dominika Pielecha, który strzałem sprzed pola karnego zaskoczył Niemczyńskiego. Gol kontaktowy dawał nadzieje sanoczanom na uzyskanie korzystnego wyniku. W 74. minucie meczu, po serii kuriozalnych błędów bramkarza i obrońców, gospodarze jednak na własne życzenie skomplikowali sobie życie. Czwartego gola dla Czarnych zdobył Mateusz Majka.

Jaślanie mogli dobić rywala w 80. minucie gry. W polu karnym faulowany był Florian. Arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Urban. Tym razem jednak, etatowy wykonawca jedenastek w drużynie Czarnych, nie zdołał zamienić rzutu karnego na gola. Stodolak wyczuł intencje Urbana, broniąc strzał kapitana zespołu gości.

Ostatnie słowo należało do Rafała Domaradzkiego. Kapitan gospodarzy ponownie popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, umieszczając piłkę w samym okienku bramki Czarnych.

KS Wiki Sanok – JKS Czarni 1910 Jasło 3:4 (1:2)

Bramki. Wiki Sanok: Rafał Domaradzki (43’, 89’), Dominik Pielech (69’) | Czarni Jasło: Marcin Krajewski (4’, 35’), Bartosz Madeja (58’), Mateusz Majka (74’)

JKS Czarni 1910 Jasło: Damian Niemczyński (GK) – Dawid Florian, Rafał Mastaj, Eryk Piątkowski (Biały 74’), Tomasz Pałucki – Łukasz Urban (C), Przemysław Filipak (Sowa 46’), Bartosz Madeja (Szydło 64’), Patryk Fryc (Niemiec 54’), Bartek Rodak (Kurdziel 54’) – Marcin Krajewski (Majka 63’) | ławka rezerwowych: Patryk Szostak (GK), Maciej Sowa, Robert Niemiec, Matusz Kurdziel, Mateusz Majka, Norbert Biały, Karol Szydło.

Trenerzy: Tomasz Paluch, Bartosz Madeja

KS Wiki Sanok: Adrian Stodolak (GK) – Radosław Stanisz, Brajan Milczanowski, Kacper Sokołowski, Dominik Pielech, Rafał Domaradzki, Jerzy Domaradzki, Adam Osiniak, Kamil Demkowski, Sylwester Biega, Kacper Rudy | ławka rezerwowych: Grzegorz Woźny (GK), Dawid Sabat, Kacper Pelczar, Dominik Burczyk.

Trener: Sylwester Kowalczyk