A A+ A++

Czarne kropki na nosie, czyli nieprzyjemne zaskórniki, najczęściej dopadają osoby z tłustą albo mieszaną cerą, choć nie jest to jedyna reguła. W końcu owe ciemne kropki są wynikiem zapchania porów, a to z kolei może się przydarzyć praktycznie każdemu. Co w takim razie robić, gdy pojawią się czarne kropki na nosie? Koniecznie sprawdź poniższe wskazówki.

Czarne kropki na nosie – dlaczego się pojawiają?

Czarne kropki na nosie najczęściej pojawiają się wtedy, gdy gruczoły łojowe zaczynają produkować nadmiar sebum. Tym sposobem naskórek przestaje się prawidłowo złuszczać, a to z kolei prowadzi do zatkania mieszków włosowych. Czarne kropki na nosie to nic innego jak zaskórniki, które powodują dyskomfort estetyczny u wielu osób. Pamiętaj, że na twarzy możesz mieć także białą kaszkę, która także jest rodzajem zaskórników. Wiedząc już, dlaczego pojawiają się czarne kropki na nosie, możesz przystąpić do oczyszczania twarzy.

Czarne kropki na nosie – jak się ich pozbyć u kosmetyczki?

Kiedy masz już dosyć czarnych kropek na nosie, a standardowe oczyszczanie twarzy w ogóle nie przynosi wymarzonych rezultatów, możesz umówić się na wizytę u kosmetyczki. Profesjonalny zabieg skutecznie zniweluje uciążliwe zaskórniki i wągry. Na co się zdecydować?

Czarne kropki na nosie – jak ich uniknąć?

Jeśli już cieszysz się z gładkiej i czystej skóry twarzy bez czarnych kropek na nosie, koniecznie przestrzegaj kilku zasad, które pozwolą na uniknięcie nawrotu wągrów. Przede wszystkim staraj się nie nadużywać makijażu, ponieważ nadmiar kosmetyków kolorowych tylko pogorszy stan cery – korzystaj z bazy silikonowej. Czarne kropki na nosie przestaną być problemem, jeśli zaczniesz dokładniej przeprowadzać demakijaż za pomocą dostosowanych preparatów. Staraj się również nie wystawiać na ekspozycję słoneczną, ponieważ jedynie pogorszysz stan cery.

Czarne kropki na nosie – jakie są domowe sposoby?

Chcąc samodzielnie pozbyć się czarnych kropek na nosie, zacznij włączać do pielęgnacji skóry lekkie kosmetyki, które nie zawierają tłuszczu, a przy tym zwalczają stan zapalny. Wybieraj również peelingi z kulkami ścierającymi albo na bazie kwasów owocowych. Regularnie nakładaj na twarz maseczki, najlepiej na bazie glinki, ponieważ na długo pozbędziesz się czarnych kropek na nosie, a w zamian twoja skóra będzie rozjaśniona.

Mąka kukurydziana na włosy i skórę

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXXIII sesja Rady Miejskiej
Następny artykułOdsłonięcie pomnika w hołdzie Majorowi „Hubalowi” – Henrykowi Dobrzańskiemu