A A+ A++

Polskie studio jak na razie wstrzymuje się przed ujawnieniem pełnej daty premiery Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, nie oznacza to jednak, że nie możemy liczyć na kolejne interesujące doniesienia. Twórcy rozpoczęli rekrutację specjalistów do pracy nad kontynuacją, a w ogłoszeniu znajdziemy oficjalną wzmiankę o grze.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty to pierwsze i ostatnie fabularne rozszerzenie do Cyberpunka 2077. Choć pierwotne plany były znacznie bardziej rozbudowane, deweloperzy dokonali sporych modyfikacji celów, a po udostępnieniu dodatku następnym krokiem w serii będzie stworzenie pełnoprawnej kontynuacji. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że twórcy będą korzystać z możliwości Unreal Engine 5, a produkcja będzie w głównej mierze rozwijana przez nowy zespół.

CD Projekt RED założył nowe studio w Bostonie, które skoncentruje się opracowaniu następnej przygody w świecie Cyberpunka 2077. Aktualnie autorzy nie potwierdzają nazwy, a po prostu wspominają o „kontynuacji”.

Jest to jednak pewien sygnał, że małymi krokami prace nad Cyberpunk 2077: Phantom Liberty zbliżają się do zakończenia, a CD Projekt RED myśli o kolejnym projekcie i „przed wyruszeniem w drogę zbiera drużynę”.

Kontynuacja Cyberpunka 2077 będzie rozwijana jednocześnie z pierwszą częścią nowej trylogii Wiedźmina – przygoda osadzona w świecie Andrzeja Sapkowskiego będzie tworzona w Polsce, natomiast produkcja czerpiąca garściami z futurystycznego uniwersum Mike’a Pondsmitha powstanie w siedzibie znajdującej się w Bostonie.

CD Projekt RED planuje tworzyć dwie gry AAA jednocześnie, a do tego zadania potrzebuje wielu doświadczonych deweloperów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPKP apeluje o rozsądek na przejazdach kolejowych
Następny artykułCukierek na misji „czytanie” – wywiad z Waldemarem Cichoniem