A A+ A++

 Microsoft Excel – specyfika programowa

Excel to niewątpliwie najpopularniejszy dostępny na rynku arkusz kalkulacyjny, stworzony przez znanego światowego producenta wielu dobrodziejstw informatyki, czyli Microsoft. Posiada on szereg rozwiązań, dzięki którym może pełnić rozmaite funkcje. Bez problemu można go wykorzystać jako domowy kalkulator obliczeń, firmowe narzędzie do tworzenia statystyk, jak również szkolną platformę learningową (naukową) na zajęciach IT. Cechuje go rozbudowany i przejrzysty interfejs, przez co wyróżnia go przystępna obsługa, a jego zrozumienie nie jest wyczerpujące ani czasochłonne. Do sprawnego posługiwania się wspomnianym narzędziem wystarczy odrobina mobilności, domieszka spostrzegawczości oraz znajomość podstawowych kryteriów matematyki, takich jak działania czy równania. Co warte podkreślenia – Excel (podobnie jak Word czy PowerPoint) występuje w każdej edycji i dedykowanej wersji pakietu oprogramowania Microsoft Office. 

 

Podstawowe szkolenia z Excela – praktyczny przekrój tematyki

Każde podstawowe szkolenie z obsługi programu Excel zawiera przede wszystkim wprowadzenie istotnych pojęć z zakresu zasady działania jego arkusza kalkulacyjnego. Chodzi tutaj o wyjaśnienie oraz ukazanie graficznego odzwierciedlenia takich słów, jak komórka, kolumna i wiersz. Kluczem do właściwego tworzenia danych jest sprawne operowanie komendami, w których wykorzystuje się szereg matematycznych rozwiązań. Kursant poznaje zastosowanie popularnych wyrażeń w zakresie podstawowych działań (m.in. dodawania z użyciem sumy, dzielenia z różnicą). Oprócz tego, ma okazję zmierzyć się z rozmaitymi kryteriami rachunkowości, do których zaliczamy m.in. przeliczanie kursów walutowych, obliczanie podatków bądź cenowych wartości dóbr i usług. 

podstawowej wersji dydaktycznej nie może zabraknąć kwestii formatowania arkuszy ani też umieszczania elementów graficznych. Często zdarza się także, że w trakcie szkolenia podejmowane są tematy, prowadzące do poznania funkcji, zaczerpnięte z innych narzędzi Microsoft Office. W takim przypadku istotnymi aspektami zajęć są tworzenie wykresów w oparciu o stosowne dane czy wstawianie symboli, zawartych w fabrycznym szablonie programu. Nie można zapomnieć również o schemacie algorytmu kreowania tabel na bazie ręcznej konfiguracji, którego znajomość w znacznym stopniu ułatwia operowanie bardziej skomplikowanymi zasobami Excela. Szczególnie wtedy, gdy wykonuje się dane statystyczne o złożonej budowie lub konstruuje wykresy z sekwencją zbiorową. 

Przy doborze szkoleń o zróżnicowanym poziomie trudności w temacie Excela, warto skorzystać z oferty organizatora kursów i szkoleń informatycznych . Kurs Excel zawiera wiele odmian szkoleń w przystępnych cenach, dostosowanych do potrzeb prywatnych bądź biznesowych. Do dyspozycji klienta są tam zarówno szkolenia ogólne (kurs podstawowy, zaawansowany), jak również stricte biznesowe (analiza danych, programowanie). Rodzaj kursu zależy od preferencji klienta i może być realizowany w określonym przez niego terminie. Trzeba jednocześnie dodać, iż szkolenia mogą mieć formę zarówno kontaktową, jak i zdalną, a także odbywać się w tygodniu (stacjonarnie) lub weekendy (zaocznie). 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJawornik. Znamy firmę, która przygotuje dokumentację węzła drogowego
Następny artykułCzęstochowa wysoko w smogowym rankingu