A A+ A++

Piknik – świetna forma spędzania wolnego czasu

Szukasz pomysłu, by zapewnić latem atrakcje dla swoich dzieci? Świetnym pomysłem będzie zorganizowanie rodzinnego pikniku, który będzie świetną alternatywą dla spacerów, wyjść na plac zabaw czy jazdy na rowerze. Piknik pozwoli zintegrować rodzinę, zorganizować turniej gier planszowych, wspólne czytanie książek, śpiewanie piosenek, puszczanie latawców, czy po prostu odpoczynek i łapanie letnich promyków słońca.

Piknik – gdzie się wybrać?

Jakie miejsce najlepiej sprawdzi się na piknik? Na pewno porośnięte trawą. Dobrym pomysłem będzie także zorganizowanie pikniku nad jeziorem, rzeką lub na plaży. Teren powinien być równy, by wygodnie można było rozłożyć koc. Najlepiej wybrać miejsce z dala od zgiełku miasta i uczęszczanej drogi. Warto zadbać o piękne widoki, które umilą spędzanie wolnego czasu na łonie natury.

Piknik z dziećmi Fot. shutterstock

Co zabrać na piknik z dziećmi?

Co wziąć na piknik? Obowiązkowo duży koc, na którym swobodnie będzie można usiąść, bez obaw o ubrudzenie ubrania, poleżeć, odpocząć i przygotować jedzenie. Jeśli wybieramy się w miejsce, gdzie z pewnością nie będzie zacienione, szczególnie wybierając się z dziećmi warto zabrać parasol, który ochroni przed słońcem. Dobrze sprawdzi się także namiot plażowy – idealne miejsce na popołudniową drzemkę dla maluchów.

Niezbędne będą tańsze naczynia. Zdecydowanie jednak rezygnujemy z naczyń plastikowych, na rzecz papierowych. Świetnie sprawdzą się także talerze i kubki z włókna bambusowego lub lekkiej ceramiki. Kolorowe talerze, miseczki i barwne sztućce umilą wspólne piknikowanie. Miłośnicy kawy i herbaty powinni zabrać ze sobą także termosy, a dla dzieci świetnie sprawdzą się shakery ze smoothie z owoców. Pakując żywność na piknik nie można zapomnieć o pojemnikach do przechowywania żywności. Podczas upału jedzenie może się popsuć, dobrze jest więc zaopatrzyć się w torbę chłodzącą, która zadba o utrzymanie odpowiedniej temperatury. Cały ekwipunek: jedzenie, naczynia, serwetki i chusteczki najlepiej spakować w kosz piknikowy.

Co jeszcze zabrać na piknik? Na piknik z dziećmi obowiązkowo nie można zapomnieć o mokrych chusteczkach i chusteczkach jednorazowych. Dobrze sprawdzi się także żel antybakteryjny.

Piknik na łonie naturyPiknik na łonie natury Fot. shutterstock

Co przygotować na piknik – jakie jedzenie zabrać?

Co można zabrać na piknik do jedzenia? Najlepiej sprawdzą się się kanapki z ulubioną wędliną, serami i warzywami w formie tradycyjnej lub grillowanej, a także tortille czy naleśniki. Na pikniku nie może zabraknąć słodkości, warto jednak zrezygnować z czekoladowych smakołyków, które podczas słonecznej pogody mogą szybko się rozpuścić. Najlepiej sprawdzą się kruche ciasteczka, ciasto drożdżowe lub kruche, bułeczki z owcami lub muffiny. Dobrym pomysłem będą także słone przekąski, wafle ryżowe, owoce oraz warzywa, a także tarty z warzywami

Obowiązkowo należy zapakować także wodę lub soki do picia. Na pikniku we dwoje dobrym pomysłem będzie także wino. Co na piknik z dzieckiem najlepiej wziąć do jedzenia? Warto wcześniej przygotować sobie obrane i pokrojone owoce. Do warzyw świetnie sprawdzą się sosy, które zagwarantują zdrową i pyszną przekąskę.

Co może zepsuć piknik?

Zdecydowanie deszcz, komary i kleszcze. Zanim zaplanujesz piknik za miastem koniecznie sprawdź prognozę pogody. Jeśli zapowiadają deszcz, wybierz inny termin. Nie ma nic gorszego niż popsuta wycieczka, szczególnie z dziećmi, którym ciężko będzie wytłumaczyć nagły zwrot akcji i szybki powrót do domu.

Rozkładając koc piknikowy sprawdź czy nie ma w pobliżu mrowiska, z pewnością nie chcesz zostać pogryziony. Piknik może popsuć także inwazja komarów i kleszczy – warto więc zaopatrzyć się w preparaty, które pomogą je odstraszyć, a nam zagwarantują bezpieczeństwo i komfort podczas spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie.

Piknik na łonie naturyPiknik na łonie natury Fot. shutterstock

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Lifting rzęs. Na czym polega? Efekty i cena
Następny artykułDyrektor Izby Skarbowej w Krakowie oraz społeczny doradca Prezesa NIK zatrzymani przez CBA