A A+ A++

W siedmiu punktach miasta ustawiono czerwone pojemniki. Nowoczesne kontenery są przeznaczone do zbiórki zepsutego i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zostały ustawione w Krośnie w ramach projektu “Elektryczne Śmieci”, realizowanego wspólnie przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko i organizację odzysku AURAEKO.

– Dzięki czerwonym pojemnikom zbiórka elektroodpadów stanie się nie tylko łatwiejsza, ale przede wszystkim bezpieczniejsza – mówi Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna.

Do kontenerów można wrzucać zepsuty i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Ale nie większy niż 50 cm. Do pojemników powinny trafiać również baterie oraz akumulatory.

Jak tłumaczy Bartłomiej Hajduk, prezes MB Recycling, system Elektryczne Śmieci świetnie wpisuje się w ideę Smart City. – Każdy kontener posiada opomiarowanie wypełnienia oraz dodatkowe zabezpieczenia, których zadaniem jest chronić środowisko przed niebezpiecznymi substancjami, pochodzącymi z elektroodpadów i baterii – zapewnia.

Dzięki projektowi “Elektryczne Śmieci” Fundacja Odzyskaj Środowisko we współpracy z organizacją odzysku AURAEKO wesprze dodatkowo urząd miasta w działaniach proekologicznych. Dla krośnieńskich szkół uruchomiona będzie platforma edukacyjna – Szkolne Centrum Recyklingu (SCR).

Dlaczego na pojemnikach są pszczoły?

– W ramach działań edukacyjnych w Krośnie tworzone będą pasieki – informuje Gabriela Leszczyńska, prezes AURAEKO. Dodaje, że elementy uli częściowo pochodzą z odzyskanego w procesie recyklingu materiału. – Ma to pokazać mieszkańcom w sposób namacalny, w jaki sposób ze “śmieci” stworzyć coś naprawdę pożytecznego i dobrego.

Czerwone pojemniki są ustawione:

  • przy „śmietniku” Urzędu Miasta Krosna (ul. Lwowska 28a)
  • przy bazie MPGK (ul. Fredry 12)
  • wewnątrz blokowiska przy altanie śmietnikowej (ul. Kolejowa)
  • w dzielnicy Polanka przy pojemnikach na odzież (ul. Popiełuszki)
  • koło wiaty przystankowej – SUCHODÓŁ DOM LUDOWY (ul. Grunwaldzka)
  • na placu z kostki, przy okrągłym słupie ogłoszeniowym przy skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia i ul. Magurów
  • koło wiaty śmietnikowej przy bloku nr 24 (ul. Lelewela)

tom

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZbuntowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji
Następny artykułWieje w Zakopanem. Złamane drzewo na ul. Żeromskiego (zdjęcia)